V této skupině letos nastupovalo šest nováčků. Z přeboru sestoupivší HFK Třebíč a Bedřichov a čtveřice loňských příslušníků 1. B třídy. A nováčci hráli letos ve své nové soutěži hlavní roli.

B skupina byla oproti druhé partě týmů méně vyrovnaná. Jeden z nových týmů, FŠ Třebíč, naprosto dominoval. Za celou sezonu prohrál jen tři zápasy a byť to tabulkově nevypadalo, o jeho postupu nebylo prakticky už dlouho předem pochyb.

Tento tým nastřílel suverénně nejvíce branek: osmdesát sedm. O jedenadvacet víc než druhý nejproduktivnější celek. Třebíčští „školáci“ také měli nejméně prostupnou defenzivu (jen 31 branek). „Postup byl naším jasným cílem do sezony,“ přiznal trenér Tomáš Franěk. „Od začátku jsme si za tím šli. S jeho splněním panuje u nás maximální spokojenost.“

Fotbalisté Pohledu (v bílém) měli postup do krajského přeboru na dosah, přišli o něj až v posledním kole po porážce 0:1 v Mírovce.
Hodnocení 1. A třídy: Dramatická skupina A. Radost v Pacově, šokující pád Telče

VYŠŠÍ PRŮMĚR
Další samostatnou kapitolou skupiny bylo béčko Žďáru. Stejně jako první tým v divizi obsadilo konečné druhé místo, což je pro mladý celek jistě lichotivá vizitka.

Následující kvarteto předvádělo solidní fotbal, pravidelně bodovalo a své diváky opravdu bavilo. Z loňského devátého se na třetí místo vyšvihl Herálec. „A to jsme se vloni zachránili až asi tři kola před koncem,“ připomněl šéf klubu Jiří Skála. „Letos jsme tak nějak doufali, že bychom se mohli pohybovat někde nahoře, takže třetí místo bereme všemi deseti.“

Tabulkové zlepšení prokázal i čtvrtý Měřín (vloni 8.), v podstatě na svém zůstaly pátý Budišov-Nárameč (6.) a šesté Jemnicko (4.)

ZLATÝ STŘED
Dvojice bývalých přeborových celků se seřadila na rozhraní poloviny tabulky. Třebíčský HFK a i jihlavský Bedřichov rozhodně před sezonou pomýšlely na více. „Určitě jsme chtěli hrát o návrat zpět do přeboru,“ potvrzuje předseda bedřichovského oddílu David Zamazal.

Nakonec ale byla realita skromnější. „Sezona se nám rozeběhla jinak, než jsme si představovali. Měnili jsme i trenéra, takže jsme si nakonec naše priority přehodnotili. S konečným umístěním jsme spokojeni,“ dodal Zamazal.

PRŮMĚRNÍ
Další kvarteto po celou sezonu hledělo pod sebe a hlídalo si odstup od sestupových pozic. Šebkovice, béčko Bíteše i Kouty nakonec dokončily sezonu v pohodě, Želetava získala jistotu až kolo před koncem.

Fotbalisty Jihlavy povede i v příštím ročníku druhé ligy trenér David Oulehla.
Domluveno. Trenérem Vysočiny zůstává Oulehla, hledání jeho asistentů pokračuje

SMUTNÍ VZADU
Sestupující týmy soutěž špatně rozehrály již na podzim. Zimní přestávku strávily na posledních dvou pozicích, které na jaře opustit nedokázaly.

Oba nováčci tak po roční epizodě putují zpět do 1. B třídy. „Přes kvalitní přípravu se nám nevydařil vstup do soutěže, ztráceli jsme domácí utkání se soupeři, kteří nebyli herně lepší,“ hledal příčiny pádu předseda SK Pernštejn Nedvědice Pavel Vejrosta. „Troufnu si konstatovat, že svoji roli sehrál i velmi nízký věkový průměr, a tedy nezkušenost, mužstva.“

Podrobně se klubům z této soutěže budeme věnovat v následujících dnech. Sledujte weby Deníku.


Načítám tabulku ...