Předchozí
1 z 6
Další

LÍDR

Utkání 1. B třídy mezi Novým Rychnovem (v bílém) a Telčí.Souboj prvních dvou týmů skupiny Nového Rychnova (v bílém) s Telčí skončil nerozhodně.Zdroj: Deník/Karel Líbal

Po jarním pádu z 1. A třídy zaznělo z Nového Rychnova jednoznačné: Chceme se okamžitě vrátit zpět! A na svém plánu v klubu pracují od prvního podzimního kola.

Celek prohrál jediné utkání, jednou remizoval, zbylých jedenáct utkání vyhrál. Paradoxní na výkonech lídra je, že zatímco venku vyhrál všech šest svých utkání a inkasoval jedinou branku, obě ztráty zaznamenal na svém hřišti. Navíc s nejbližšími pronásledovateli v tabulce. Přes šestibodový náskok je tak ještě před jarem v souboji o první příčku zcela otevřené.

PRONÁSLEDOVATELÉ

Rantířovští fotbalisté (v zeleném) po vítězství nad Batelovem 6:3 slavili zisk prvních tří bodů v sezoně.Batelov (v červeném) patří již tradičně ke špičce skupiny.Zdroj: Deník/Karel Líbal

Kvarteto pronásledovatelů Nového Rychnova se vměstnalo do jednobodového rozdílu.

Druhá Telč měla na podzim menší hendikep v tom, že kvůli rekonstrukci vlastního stadionu odehrála doma jen pět utkání. Po návratu zpět si před vlastními fanoušky otevřela střelnici a udrží-li tým z pohádkového města na svém hřišti produktivitu téměř pěti branek na zápas i pro jaro, může lídrovi pořádně zatápět.

Střelecky se dařilo i Dobronínu, který táhl nejlepší krajský střelec podzimu Tomáš Sedláček (26 branek). Osmadvacet bodů vybojovala také Lučice, o bod zpět zůstal Batelov.

KLIDNÝ STŘED

V posledním podzimním kole si fotbalisté Antonínova Dolu (v modrém) připsali své první letošní vítězství. Pelhřimovské béčko udolali 1:0 (0:0).K celkům středu tabulky patří i B tým Pelhřimova (v bílém).Zdroj: Deník/Karel Líbal

Nováček z Rantířova se stal pro fanoušky v anketě Deníku největším překvapením podzimu. Především jeho domácí střelecká potence. V osmi domácích zápasech totiž nasázel protivníkům čtyřiačtyřicet branek.

Zlatou střední cestu vyznávají a bez problémů udržují B týmy Světlé nad Sázavou, Pelhřimova a Kamenice nad Lipou, u kterých se ani pro jaro nedá očekávat, že by měly mít starosti s udržením soutěže.

STAROSTI SE ZÁCHRANOU

V posledním letošním utkání si fotbalisté Sokola Lučice (v černém) otevřeli střelnici. Rezervu Bedřichova zdemolovali 11:2 (5:1).Hráčům béčka Bedřichova (v zeleném) se venku nedařilo. Na cizích hřištích získali pouze tři body, v Lučici dostali dokonce jedenáctigólovou nálož.Zdroj: Deník/Karel Líbal

Přestože rozdíl mezi výše zmíněnou trojicí a následujícími celky není bodově velká, následující kvintet bude především usilovat o záchranu.

Nováčkovi z Habrů se nedařilo především na domácím hřišti, kde vyhrál jen dva ze šesti zápasů. Podobně je na tom i rezerva Ždírce nad Doubravou, záloha Bedřichova byla naopak téměř jalová venku.

Nejvíce ohrožené je duo na konci. Leština odvrátila ještě větší problémy ve vzájemném zápase s posledním Antonínovým Dolem alespoň remízou zachráněnou v samém závěru zápasu.

Právě Antonínův Důl byl jedenáct kol za otloukánka soutěže. V závěrečných dvou kolech ale získal první čtyři body a naznačil, že by mohl na jaře situaci na chvostu pořadí ještě minimálně zdramatizovat.

KDE PADALY GÓLY

Fotbalisté Antonínova Dolu měli dlouho nakročeno k první výhře v sezoně. V závěrečné půlhodině hry ale vedení neudrželi a ze zisku tří bodů se radovala hostující rezerva Ždírce nad Doubravou (v modrém).Zdroj: Deník/Karel Líbal

V této skupině padlo nejvíce branek v prvních třídách:
1. A třída skupina A 384 góly
1. A třída skupina B 388 gólů
1. B třída skupina A 483 góly
1. B třída skupina B 396 gólů

Hodnocení podzimu pohledem klubů se budeme věnovat v následujících dnech. Sledujte na webech Deníku.