Také před lety se, vzhledem k dlouhé tradici vzájemných soubojů těchto klubů, jednalo o zápas s nádechem derby. Nyní se, po červnovém sestupu klubu z Jihlavska z divize, tento náboj znovu vrátil.

Oba celky mají po dvou kolech shodně čtyři body při stejném skóre 5:2. „Chybí nám dva body z úvodního utkání proti Ledči. Z mnoha šancí jsme nepřidali druhou branku a hosté nás v závěru potrestali,“ mračil se trenér Nové Vsi Petr Nedvěd.

Podobně si stýskal i jeho protějšek. „Žirovnice nás za celý zápas prakticky neohrozila. V poslední minutě ale po rohovém kopu dokázala vyrovnat,“ připomínal smolný vstup do sezony kouč Slavoje Lukáš Adamec.

Fotbalistům Žďáru nad Sázavou (v bílém) se start do nové divizní sezony povedl. Nyní by na něj rádi navázali v dvojici domácích zápasů proti celkům z Vysočiny.
Po dvou kolech bez bodu. Dočkají se fotbalisté Staré Říše v neděli ve Žďáře?

S hrou svých oveček je po řadě letních změn poměrně spokojený, ale ta koncovka… „Šancí si vytváříme dost, hrajeme hodně ofenzivně, ale zakončení není ideální. Kamenici jsme sice dali čtyři branky, ale už o půli to mělo být 5:0,“ přiznal.

Oba zmíněné mančafty tak jeho celek příliš neprověřily. „Především do defenzivy jsme si neměli možnost ověřit, jak na tom jsme. Třeba Kamenice totiž přijela bez obou útočníků. Počítám, že Nová Ves by měla být úplně jinou váhovou kategorií,“ naznačil Adamec.

Trenéři obou nedělních soupeřů vyrazili o minulém víkendu na výzvědy. „Byl jsem se na Polnou podívat a musím říci, že na mě udělala velmi dobrý dojem. Hráči, co zde zůstali z divizních dob, prokazují kvalitu, ale i zkušenost. Na krajích jsou pak směrem dopředu i dozadu výborní Haala s Holubem,“ vysekl poklonu svému nedělnímu sokovi Petr Nedvěd.

Ve středečním utkání prvního kola MOL Cupu zvítězili fotbalisté Jihlavy (ve žlutých dresech) na stadionu divizního Žďáru nad Sázavou (v bílém) 4:2.
OBRAZEM: Divizní kluby z Vysočiny v poháru nezklamaly, Tatran sahal po senzaci

Také kouč Polné neváhal a shlédl vítězný zápas Nové Vsi na stadionu rezervy Velkého Meziříčí. „Pokud chceme uspět, musíme si dát jednoznačně největší pozor na jejich standardní situace a velký tlak do branky. Hráči Nové Vsi jsou postavami oproti těm našim silnější a silovější, s tím se budeme muset popasovat. V podstatě se ale jedná o atributy hry, které Novou Ves zdobí už spoustu let,“ pousmál se kormidelník Polné.

Cíle však před nedělním šlágrem, jenž má úvodní výkop v 16.30, nehodlá snižovat. „Chceme vyhrát, jako v každém utkání. Ale uvidíme podle průběhu, třeba budeme spokojeni i s bodem,“ sdělil Adamec.

V podobném duchu hovořil také jeho protějšek. „Hrajeme doma, takže bychom chtěli naplno bodovat. Do sestavy by se měl vrátit minule absentující záložník Žák, možná budou i další změny. Oproti zápasu v Meziříčí chceme hrát trošku jinak,“ prozradil Nedvěd.

KRAJSKÝ PŘEBOR VYSOČINY - 3. KOLO
SOBOTA: Náměšť n. O.-Vícenice – Velké Meziříčí B, Kamenice n. L. – Žirovnice (oba 16.30).
NEDĚLE: Rapotice – Okříšky, Nové Město B – Chotěboř, Nová Ves – Slavoj Polná, Pelhřimov – Ledeč n. S. Dukovany – Sapeli Polná (vše 16.30).


Načítám tabulku ...