Byl bezesporu jedním z hrdinů víkendového 7. kola krajského přeboru Vysočiny. A také kanonýrem víkendu na Pelhřimovsku. Záložník fotbalistů Žirovnice Vojtěch Cajz totiž přispěl k výhře Slavoje na hřišti poslední Náměště 7:0 hned čtyřmi přesnými zásahy.

V předešlých šesti utkáních se přitom čtyřiadvacetiletý křídelní hráč prosadil jen jednou. „Už minulý zápas se Vojtovi povedl a v neděli na to navázal. Zahrál fantasticky, všechno mu vycházelo,“ chválil svého svěřence kouč Žirovnice Roman Hřib.

Ten prozradil, že největší síla hrdiny víkendu je v rychlosti. „A to s balonem i bez něj. Vojta je dynamický typ, jen se mu někdy stává, že si míč ve velké rychlosti ukopne. V neděli se mu to ovšem nestalo,“ komentoval trenér Slavoje.

Po odehrané polovině podzimní části letošního ročníku krajského přeboru Vysočiny jsou na čele tabulky fotbalisté Okříšek (v bílém). Na trojlístek nejbližších pronásledovatelů mají shodně tříbodový náskok.
Senzace na pokračování! Fotbalisté Okříšek válí a na čele tabulky všem odskočili

Už v první půli nedělního utkání Cajz zaznamenal čistý hattrick. „Ty góly byly velice podobné. Vojta dostal balony do křídelních prostor, dokázal pomalejším hráčům Náměště utéct a zakončit.“

V předešlých sezonách to přitom krajnímu záložníkovi Žirovnice střelecky příliš nelepilo. „Jeho maximem mezi muži bylo pět gólů za sezonu, což už teď vlastně splnil. Když ale bude mít takovou podporu, jakou měl od spoluhráčů naposledy, klidně může za celý ročník nasázet patnáct branek a nikdo se nebude divit,“ přemítal jeho kormidelník.

Výhra na půdě posledního, dosud nebodujícího celku se Žirovnici moc a moc hodila. „Jeli jsme do Náměště s obrovským respektem. Věděli jsme, že nějakou sílu domácí určitě mají, proto jsme chtěli hrát ze zabezpečené obrany a podnikat rychlé protiútoky. Nakonec se pro nás všechno úplně ideálně sešlo,“ pochvaloval si Hřib.


Načítám tabulku …