I. A TŘÍDA – SK. A

ČERNÍČ – KOSTELEC 1:2

Domácí nezachytili úvod okresního derby, které lépe rozehrál Kostelec. Ten šel také do vedení. Nákop ze standardní situace od pomezní čáry doplachtil před branku, kde se od brankáře Nováka odrazil do tyče k volnému Zadražilovi, a ten neměl problém poslat své barvy do vedení. Jinak první dějství bylo celkem vyrovnané. Inkasovaná branka Černíč trochu probrala, jenže její snažení končilo na hranici šestnáctky, a když už se dovnitř její hráči dostali, tak byli v koncovce nedůrazní nebo nepřesní. Poločas tak vyhráli o gól hosté.

A ti mohli v úvodu druhé půlky zasadit domácím další direkt. Po faulu ve vápně kopal Zadražil penaltu, ovšem míč rozkmital pouze brankovou konstrukci. A za to Kostelečtí pykali. V 58. minutě Bruzl sklepl míč na Broma, který krásným fotbalovým momentem a mazáckým lobem nezištně přehodil nic netušícího gólmana Žatečku. Jenže Černíč vyrovnání ukolébalo a na koně se dostal zpět soupeř. Ten chtěl vyhrát víc a po další standardce to také dokázal. Fejt si naskočil na centr a hlavou přehodil jak obránce, tak i brankáře Nováka.

Góly: 58. Brom – 14. Zadražil, 75. Fejt. Rozhodčí: Vašíček. ŽK: 4:6. Diváci: 90. Poločas: 0:1. Černíč: Novák – V. Leitkep, Beseda (84. Janko), Nosek, Gall – M. Leitkep, Bruzl, Janoušek, Brom – Lacina, Čermák. Kostelec: Žatečka – Doležal, Novák, Hrubeš, Procházka – Vavroušek (90. Smejkal), Fejt, Votava, Číhal – Neděla (72. Mašek), Zadražil.

TELČ – HUMPOLEC B 4:1

Domácí byli v úvodu aktivní a brzy šli do vedení. Odražený míč uklidil k tyči Vašina. Na 2:0 zvýšil opět z dorážky Všohájek, a to domácí ještě zahodili několik dobrých šancí. Ovšem i hosté zahrozili. Hlavně z rohových kopů, kdy měla Telč dvakrát velké štěstí.

Po změně stran se domácí nikam nehnali a čekali na brejky. Třetí pojistka ale nepřicházela. Místo toho se po skrumáži prosadil Maršík, a bylo to jen o gól. Telč ale o body nechtěla přijít, takže v 83. minutě se prosadil hrající kouč Nerad. A tečku udělal proměněnou penaltou Smejkal.

Góly: 10. Vašina, 39. Všohájek, 83. Nerad, 88. Smejkal (PK) – 70. Maršík. Rozhodčí: Šrámek. ŽK: 1:4. Diváci: 180. Poločas: 2:0. Telč: Misař – Nerad, Jančo, Smejkal, Novák – Všohájek, Kudláček, Nosek (80. Sevelda), Kubelka – Vašina (74. Matouš), Procházka.

Ilustrační foto.
Bedřichov dostal v Žirovnici výprask

TŘEŠŤ – ŠTOKY 2:3

Domácí znovu potvrdili, že vstup do nového ročníku se jim nevydařil a jsou v křeči. Proti taktéž tápajícím Štokům se dostali do jednobrankové ztráty, když neuhlídali obávaného střelce Žilu. Naštěstí ještě před pauzou zacílil do černého i Herkner, takže do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu.

Jenže smolný moment z 62. minuty a vlastní gól Novotného vrátil hosty do vedení. To po chvíli narostlo, jelikož se do střelecké listiny zapsal také Aleš Dáňa. Třešť to sice nevzdala, čtvrt hodiny před koncem jí vrátil naději nestárnoucí Pavel Svoboda, ovšem na jeho kontaktní branku už žádný z jeho spoluhráčů nenavázal, a tak domácí museli skousnout už třetí porážku.

Góly: 42. Herkner, 75. P. Svoboda – 23. Žila, 62. vlastní Novotný, 70. A. Dáňa. Rozhodčí: Janíček. ŽK: 1:3. Diváci: 150. Poločas: 1:1. Třešť: Pokorný – Tausch, Novotný, Bečica (76. J. Kříž), Lupač – Krejčí, Budíček (64. Kantor), Ivan (60. P. Svoboda), Mareš – Herkner (74. Fencík), Lovětínský.

I. A TŘÍDA – SK. B

DOBRONÍN – KOUTY 2:0

Kouty měly po celé utkání mírnou převahu a diktovaly tempo hry, ale brzy je zaskočil důrazný Pospíchal, který nevypustil souboj s gólmane, vložil se do odkopu hostujícího gólmana a snadno přišel k úvodní trefě zápasu. Kouty mohly vyrovnat deset minut před pauzou. Cejpek se dostal za obranu a pádil osamocený na Jonáše, ten ho ovšem vychytal. Po změně stran Dobronínu pomohlo, že si Tomáš Sedláček všiml vyběhnutého brankáře, který nestačil zareagovat na jeho pohotovou střelu, a bylo to o dvě branky. Kouty se pak snažily, ovšem bojovný výběr domácích jim nedovolil ani snížit.

Góly: 6. Pospíchal 53. T. Sedláček. Rozhodčí: Šetek. ŽK: 5:2. Diváci: 98. Poločas: 1:0. Dobronín: Jonáš – Diňa (46. Štefka), Cink, Hlávka, Laňka – Horáček, Smejkal, L. Sedláček, Pospíchal – Štefko, T. Sedláček (88. Petruš).