Na čtyřech hracích plochách se urputně bojovalo celé dopoledne. Vidět bylo hodně snahy, zápalu a nadšení, ale také nějaké ty slzičky při bolestivých srážkách, chybách či porážkách. „Všechno proběhlo naprosto hladce,” pochvaloval si po skončení turnaje Dalibor Hruška, předseda krajského štábu McDonald’s Cupu na Vysočině. „Základem bylo pěkné počasí, které se nám opravdu vydařilo. Turnaj celkově byl parádní,” dodal spokojeně.

Vítězné školy postoupily do celostátního finále, které se uskuteční poslední květnový víkend na stadionu Slovácka v Uherském Hradišti.

Zdroj: Deník/Karel Líbal

Kromě vzpomínek na zápolení si všichni účastníci odnesli upomínkové předměty. Ti nejúspěšnější potom poháry a medaile „Na slavnostní vyhlášení nám přišli poblahopřát krajský hejtman, předseda školského odboru z radnice i fotbalisté FC Vysočina, takže pro ty malé fotbalisty to mělo závěr ve vší slávě,” uvedl Hruška.

Zatímco na nejlepší celky čeká velké finále, pořadatelé se po krátkém odpočinku začnou chystat na příští ročník. Ten bude jubilejní, pětadvacátý. „Zpravidla bývá turnaj vyhlášen koncem školního roku a na začátku nového se začínají podávat přihlášky,” prozradil závěrem Dalibor Hruška.

Výsledky krajského finále na Vysočině

Mladší kategorie (1. - 3. třída)

1. ZŠ Seifertova, Jihlava, 2. Základní škola Kamenice nad Lipou, 3. Základní škola Konečná 1884, Havlíčkův Brod, 4. ZŠ T. G. M. Třebíč.

Starší kategorie (4. - 5. třída)
1. ZŠ E. Rošického, Jihlava, 2. Základní škola Přibyslav, 3. ZŠ Seifertova, Jihlava, 4. ZŠ Týnská, Třebíč.