Do hry už vstupuje také vítěz posledních dvou ročníků, fotbalisté Nové Vsi u Nového Města na Moravě.

Ti narazí na největší překvapení úvodního kola. Vždyť Myslibořice působí v okresním přeboru Třebíčska, přesto na ně A-třídní Kouty v prvním kole nestačily.

V utkání si odbude zápasovou premiéru na trenérském můstku Nové Vsi Petr Nedvěd. „Přiznám se, že jsem se musel pořádně podívat, kde to vlastně hrajeme,“ usmíval se Nedvěd.

Po dlouhých letech, kdy vedl Petr Nedvěd muže, případně mládežnické týmy FC Žďas Žďár, povede v letošním ročníku fotbalisty Nové Vsi.
Zajímavá rošáda na trenérském můstku. Fotbalisty Nové Vsi povede Petr Nedvěd

Už jen kvůli předchozímu výsledku Myslibořic ovšem nehodlá nic podcenit. „V poháru se může stát cokoliv, o překvapení nebývá nouze. Naší jednoznačnou povinností je zvítězit a postoupit do dalšího kola, s ničím jiným k zápasu snad ani můžeme jet,“ zdůraznil kormidelník Nové Vsi.

Souboje Bedřichova se Světlou nad Sázavou a Fotbalové školy Třebíč s Velkým Beranovem jednoznačného favorita nemají. U posledního z kvarteta zápasů to už ale neplatí.

Odvetné utkání 2. předkola fotbalové Evropské konferenční ligy fotbalisté Sparty Praha (ve žlutých dresech) absolutně nezvládli. Po prohře 1:2 ve Stavangeru pro letošek v Evropě dohráli.
Glosa Tomáše Pohanky: Sparťanské fiasko na pokračování, bohužel vlastní vinou

Nováček 1. B třídy, fotbalisté Křižanova, přivítají nováčka 1. A třídy, celek Nedvědice. Hosté by měli být papírovým favoritem, ale Křižanov prokázal kvalitu vyřazením Rapotic. „Překvapilo mě to, ale v přípravě se může stát cokoliv. Jsou dovolené, sestavy vypadají různě,“ prohlásil kouč Nedvědice Radek Šikola.

Proto svůj celek za favorita nepovažuje. „Šance vidím padesát na padesát. Papírově bychom asi měli mít navrch, ale na to se nehraje, ukáže se až na hřišti. Už dopředu vím, že rozhodně nebudeme kompletní, kvůli zranění budu řešit obsazení postu brankáře,“ řekl Šikola.

KRAJSKÝ POHÁR - 2. KOLO
NEDĚLE: Křižanov – Nedvědice, Bedřichov – Světlá nad Sázavou, Myslibořice – Nová Ves, FŠ Třebíč – Velký Beranov (vše 17.00).