Dnešní program je jasný. O jediný zápas se postará „bétřídní“ Bohdalov a nováček krajského přeboru z Bedřichova. „Kdo by nechtěl vyhrát. Pořádně soupeře neznáme, ale budeme se ho snažit porazit. Když se to nepovede, tak se svět nezboří, my to bereme pořád jako přípravu. Pro kluky je to ale určitě motivace, vytáhnout se před soupeřem z vyšší soutěže,“ prozradil trenér domácího celku Vítězslav Machatka, jehož tým už sehrál v rámci přípravy turnaj v Hamrech.

Bedřichov, který se nemůže dočkat startu nové sezony v přeboru, má cíl jasný. Naplnit papírové předpoklady a Bohdalovu působení v CONSTRUCT poháru ukončit. „Určitě bychom tam chtěli vyhrát a postoupit do dalšího kola,“ netají vítězné plány kouč Zbyněk Peštál, který v tento scénář zároveň i doufá. „My jsme si na ten víkend před sezonou žádného soupeře nedomlouvali, protože jsme v případě postupu nechtěli hrát dva zápasy. Já věřím, že to zvládneme a prodloužíme si působení v poháru,“ přeje si trenér Bedřichova, který má prý z čeho vybírat. V kádru, který absolvuje letní přípravu, má čtyřiadvacet hráčů!

Zítra se bude hrát o postup do 2. kola na dalších pěti hřištích. Zajímavá by mohla být konfrontace a okresní derby mezi FŠ Třebíč a Náměští-Vícenicemi. Nováček z I. B třídy totiž disponuje šikovnými hráči, takže favorit z krajského přeboru bude muset nejspíše zabrat, aby postoupil dál.

O týden později, v neděli 4. srpna, vstoupí do krajského poháru i obhájce ze Želetavy, který v minulém ročníku porazil ve finále Kamenici nad Lipou po penaltovém rozstřelu, a který v 2. kole bude na svém hřišti hostit Sapeli Polná.

1. kolo:

SOBOTA: Bohdalov – Bedřichov (Nápravník)

NEDĚLE: Luka nad Jihlavou – Moravec (Burian), Hamry – Počítky (Hanzl), Velký Beranov – Pacov (Niederle), FŠ Třebíč – Náměšť-Vícenice (Doskočil), Stařeč – Černíč (Beneš).

Zápasy začínají v 17 hodin.