Díky podzimní předehrávce úvodního jarního kola čekalo ve druhé polovině této sezony na kluby v krajském přeboru „pouze“ dvanáct kol. Rovnou polovinu mají po uplynulém víkendu za sebou, ta druhá na ně nyní čeká.

Sportovní redakce Deníku se proto zaměřila na to, jak vypadá situace v jednotlivých patrech tabulky elitní krajské fotbalové soutěže na Vysočině.

Pokud někdo pochyboval o tom, že vedoucí Speřice na jaře dokážou navázat na podzimní jízdu, ten se mýlil. Zdolaly už třetí, čtvrtý i pátý celek tabulky, nečekaně klopýtli pouze v Chotěboři.

Gólman Nové Vsi Jiří Fuksa se v sobotním taháku proti Pelhřimovu blýskl několika výbornými zákroky. Těsné prohře svého celku ovšem nezabránil.
Dlouhá přesilovka fotbalistům Nové Vsi spíše uškodila. Zeman: Očekával jsem to

Osm bodů je komfortní polštář. Bude se za pár týdnů slavit postup? „Vyhrát soutěž chceme, na tom se nic nemění. Zda ale přijmeme možnost postupu do divize, to v tuto chvíli nejsem schopen říci,“ zůstává tajemný kouč TJ Dálnice Jiří Holenda.

Na podzim byli největším vyzyvatelem lídra fotbalisté Nové Vsi. Jenže tři jarní (všechny domácí!) porážky znamenaly, že na druhé místo už se o skóre protlačil největší předsezonní favorit, FK Maraton Pelhřimov.

Je v jeho silách ještě zlikvidovat manko osmi bodů? „Dokud tu šance bude, chceme se o ni porvat. Nicméně náskok osmi bodů je tak velký, že si jej Speřice asi nenechají sebrat. Moje přání bylo, abychom u nich při vzájemném utkání tři kola před koncem ještě byli ve hře. Uvidíme, jaká bude konstelace,“ prozradil lodivod Pelhřimova Richard Zeman.

Divizní fotbalisté Havlíčkova Brodu (v bílých dresech) zdolali v dalším kole naší čtvrté nejvyšší soutěže Slavoj Polná 2:1. V tabulce se tak dál drží v jejím středu.
Nastoupili jsme jako na nějaký pouťák, zlobil se Kubík. Adamce trápila koncovka

Překvapivě na úplném dnu tabulky je nyní HFK Třebíč. Přitom klub v zimě posílil kádr a jaro zahájil důležitou výhrou nad Přibyslaví. Jenže série pěti proher v řadě udělala své.

Horáckému fotbalovému klubu nepomohlo ani nečekané vzepětí po polovině ročníku posledního Bedřichova. „I přes odchod čtyř zkušených hráčů uděláme vše pro záchranu,“ řekl před startem jara kouč Bedřichova Zbyněk Pešťál. A tato slova jeho svěřenci naplňují. Budou se na konci radovat?


Načítám tabulku ...