Oběma týmům se zatím na jaře daří, a to se promítlo i do úrovně vzájemného utkání v rámci osmnáctého kola soutěže. „Byl to výborný zápas, měl vysokou kvalitu, byly tam všechny prvky fotbalovosti, až na ty góly,“ vracel se k utkání trenér havlíčkobrodské rezervy František Souček.

Pacovský trenér Ladislav Táborský hodnotil zápas podobně. „Zápas měl vyšší úroveň, než jakou utkání v I. A třídě mívají. Věděl jsem, že mladí havlíčkobrodští hráči hrají výborný fotbal, trochu jsem z toho měl obavy,“ říkal trenér Pacova, který se díky získanému remízovému bodu posunul do čela tabulky soutěže před Pohled.

Ten ale o víkendu nehrál, utkání v Lípě se bude hrát v novém termínu 26. dubna. Zápas k dobru má ovšem také celek z Pelhřimovska, na sváteční pondělí 1. května se představí na hřišti Nového Rychnova.

Nakonec se ze sedmi zápasů kola v A skupině I. A třídy odehrály jen tři, všechny ostatní byly odloženy.

Fotbalisté HFK Třebíč (v červeném) zdolali v dalším kole I. A třídy rezervu Žďáru 4:2. Všechny čtyři jejich góly přitom nasázel Vladimír Maleta.
Fotbalisté HFK Třebíč se semkli a pak představili střelce Vladimíra Maletu

V Havlíčkově Brodě se střídaly sice šance na obou stranách, ale skóre se za devadesát minut nezměnilo ani jednou. „V prvním poločase jsme byli o něco lepší, ale v koncovce jsme se neuměli prosadit. Šance měl ale i soupeř,“ ohlížel se za utkáním František Souček.

Šancí na obou stranách si všiml i trenér Pacova. „Remíza je nakonec zasloužená,“ připomínal Ladislav Táborský. Hostům nepomohla ani půlhodinová přesilovka. V šedesáté minutě byl vyloučen havlíčkobrodský brankář Lukáš Rajdl, když zahrál před šestnáctkou rukou. „Proti deseti jsme měli herní převahu, ale neporadili jsme si. Já jako trenér moc rád proti deseti nehraju, domácí hrozili nebezpečnými brejky,“ dodával trenér Pacova.

Naproti tomu František Souček byl s hrou oslabeného týmu spokojen. „Hosté sice tlačili, ale z brejků jsme gól dát mohli,“ říkal trenér mužstva, jehož branku v závěrečné půlhodině hájil Jindřich Adamec, který je v první řadě trenérem klubového divizního áčka.

V neděli útočník FC Žďas Marek Šerý (v bílém u míče) dvěma góly do sítě ždíreckého Tatranu jen potvrdil, že nejlepším střelcem letošního ročníku divize není náhodou.
Jako na houpačce. Derby divizních fotbalistů Žďáru s Tatranem fanoušky nenudilo

V obou týmech vládne na jaře spokojenost, jaro zvládají bez porážky, Pacov zatím na jaře ani jednou neinkasoval. Havlíčkův Brod se posunul na čtvrté místo tabulky, ale řada klubů bude ještě dohrávat odložená utkání. „Na jaře jsme se herně zlepšili, kluky fotbal i víc baví,“ pravil František Souček.

„Kvůli počasí nám chybí tréninky na velkém hřišti, ale mužstvo ukazuje kvalitu,“ doplnil Ladislav Táborský, který mužstvo Pacova převzal během zimní přestávky.

V příštím kole Pacov přivítá Telč, kterou na podzim na jejím hřišti zdolal 4:2. Havlíčkův Brod B jede do Mírovky, které má co vracet za podzimní domácí prohru 2:3. Ještě tři minuty před koncem přitom tehdy rezerva Slovanu vedla 2:1!