v úvodních třech kolech nezaváhal, pral o další body s týmem Luk nad Jihlavou. A přestože si domácí vytvořili několik šancí, udeřit dokázali jen hosté, kteří se radovali z výhry 2:0.

Už před utkáním bylo cítit, že oba trenéři chystají své hráče na těžké utkání. „Na derby se těším, protože to nám nastaví zrcadlo, jak na tom jsme. Bude to těžký soupeř,“ říkal týden před derby kouč Stonařova Zdeněk Štancl. „Budu muset krotit euforii, protože ve Stonařově to bude těžké,“ přidal se jeho loucký protějšek Milan Klimeš.

A oba měli pravdu. Zápas ovlivněný deštěm a těžkým terénem byl náročný. „Bylo to vyrovnané, hrálo se na morál,“ tvrdí Klimeš, jehož tým začal derby lépe. Po čtvrt hodině ho poslal po Tomanově přihrávce do vedení Čihal, který obstřelil brankáře Měrtla. „Nabídli jsme jim první gól po hrubé chybě, to jim pak vyhovovalo, protože se stáhli,“ zlobil se kouč Stonařova Štancl, že jeho svěřenci museli brzy dohánět jednobrankové manko.

Ilustrační foto.
Bedřichov nedal Telči šanci

To se jim navíc nedařilo, i když příležitosti měli. „My jsme měli v první půlce tři dobré šance, ale nechali jsme vyniknout jejich gólmana. Čumpl a Kozojed ho jen ze šesti sedmi metrů nastřelili,“ zoufá nad špatnou koncovkou trenér domácích.

Těm nebylo přáno ani ve druhé půlce. „Soupeř byl kompaktní, hodně důrazný, ale prohra byla zbytečná. Dohromady jsme tak šest sedm šancí měli, ale když nedáte gól, tak nemůžete vyhrát,“ ohnal se starou známou pravdou Štancl. „Oni bojovali a čekali na brejky, a z jednoho dobře sehraného nám dali druhý gól,“ poukázal na 75. minutu, v níž hosté přidali pojistku. Filip Toman poslal do úniku Vomelu, který nedal Měrtlovi šanci. „Ten zápas nám udělali Tomanové. Radek to vychytal, Filip nahrál na oba góly,“ pochválil bratrské duo Klimeš, kterého ale potěšil výkon celého týmu.

Ilustrační foto.
Telč C se trefila patnáctkrát!

Díky výhře 2:0 se Luka nad Jihlavou bodově v tabulce dotáhl na svého sobotního soupeře. Oběma na kontě svítí 9. „Byl to vyrovnaný zápas, hodně bojovný, tvrdý. Prostě utkání, co mělo vše, se šťastným koncem pro nás,“ potěšilo Klimeše. „Já měl trochu obavu, že odejdeme fyzicky, protože byl podmáčený terén, a v průběhu druhého poločasu začalo pršet. Ale poprvé jsem měl dostatek hráčů na střídačce, kteří dokázali ty vystřídané nahradit. Oni byli fotbaloví, tvrdí, důrazní a nepříjemní, ale my jsme to zvládli a dotáhli se na ně bodově,“ doplňuje kouč Luk nad Jihlavou, které čekáv dalším kole domácí bitvas rezervou Velké Bíteše.

Stonařov se naopak připravuje na pořádně dlouhý výlet. „Teď jedeme daleko, do Štěpánova, a protože máme těžké září, tak tam snad něco urveme. Hlavně abychom byli kompletní,“ dodává stonařovský Zdeněk Štancl.