„Hlavně, že jsme vyhráli doma,“ oddychl si trenér Stonařova Zdeněk Štancl, který měl ale ještě před zápasem vrásky na čele, protože mu ze sestavy vypadli dva hráči. „Tak jsme oživli nějaké mrtvoly,“ směje kouč a poukazuje na Nešpora s Lázničkou. „Jeden už rok nehrál mistrák, druhý toho za áčko kloudně také moc neodehrál. Ale jak je vidět, pořád to funguje,“ mne si ruce.

Dopředu byl jeho tým hodně nebezpečný, což pocítili o víkendu hráči Moravských Budějovic. „Sice jsme dostali první gól, a pak jsme mohli inkasovat ještě jednou, ale to jsem přežili. Bylo dobré, že jsme měli ty přechody do útoku rychlé,“ pochvaloval si silnou zbraň svých svěřenců, kteří chvilkami zapomínali na zadní vrátka, a tak se Budějovicím podařilo snížit až na 3:4. Ani to prý ale koučem neotřáslo.

„Chvilku kousali, v té pasáži nám pomohl gólman, pak nám pomohlo i břevno, ale my jsme to měli celkem pod kontrolou. Kluci to odehráli dobře, soupeř nebyl jednoduchý, byl hodně běhavý, samý signál, ale zvládlo se to dobře. I bez Šány, našeho organizátora hry. Klobouk dolů před hráči,“ smekl Zdeněk Štancl.

Ilustrační foto.
S góly se v I. B třídách roztrhl velký pytel

Jeho tým je tak nadále v horních patrech tabulkyI. B třídy skupiny B. S 13 body a skóre 24:12 je druhý. „Je to krásné, mrzí mě zápas s Luky, ta prohra bolí, ale dovezli jsme nějaké body z venku, takže jako nováček jsme zatím v klidu. Jsem rád, že to funguje,“ dodává trenér Stonařova.