Na nelichotivé předposlední příčce se po podzimní části uplynulého ročníku krajského přeboru Vysočiny nacházeli fotbalisté Chotěboře. Na jaře však zabrali a výsledkem bylo konečné deváté místo. „Toho, že se nám záchranu podařilo vybojovat, si moc cením,“ prohlásil kouč celku z Havlíčkobrodska Martin Jakeš.

Ten se mužstva ujal až v zimní přestávce. Pouhých osm podzimních bodů bylo pro vedení klubu impulsem ke změně na trenérském můstku. Miroslava Plíška tak vystřídal dosavadní trenér klubového dorostu.

Úkol od vedení dostal jednoznačný, nikoliv ovšem jednoduchý. Zachránit pro desetitisícové město elitní krajskou soutěž.

Svým svěřencům nový kouč věřil. „Věděli jsme, že zde máme dobré hráče. Chtěl jsem tudíž především připravit tým po mentální stránce. K tomu udělat stabilizaci kádru na jednotlivých postech. Na více už čas nebyl,“ usmíval se Jakeš.

Přesto se sedmačtyřicetiletému trenérovi povedlo zabudovat do týmu hned půltucet dorostenců. Kvalita hry tím rozhodně neutrpěla, spíše naopak. „Musím říci, že hráči předvedli velice dobré výkony. Jediný tým, který nás převýšil v kvalitě hry, byl Pelhřimov,“ komentoval.

Z dvanácti jarních kol vybojoval po podzimu předposlední celek krásných 22 bodů. „Osobně si toho, že se nám záchranu podařilo vybojovat, moc cením. Tým má u mě respekt, jak vše zvládl,“ pochvaloval si Jakeš.

A ještě na toto téma doplnil. „Čeho si ale cením nejvíce, byl postoj zkušenosti oproti dravému mladí. Na hřišti se projevilo, že kluci makali jeden za druhého a to byl jeden z aspektů, proč se nám vše podařilo.“


Načítám tabulku ...