Vzájemný souboj jediných dvou celků z Jihlavska v soutěži nabídne 23. kolo krajského přeboru Vysočiny. Sapeli Polná v neděli ve Stáji od 10.30 vyzve Bedřichov.

Pro domácí tým to ale prý až takový tahák není. „To bychom mohli stejně brát i souboj s Přibyslaví či jinými kluby. Hráči se sice navzájem znají, ale je to pro nás utkání, jako každé jiné,“ prozradil trenér Sapeli Jiří Babínek.

V táboře hostů to vidí trošku jinak. „My to jako derby bereme. Kluci se znají ze vzájemných duelů, ale třeba také z malé kopané,“ kontroval kouč Bedřichova Zbyněk Pešťál.

Jeho ovečky hrají o záchranu soutěže, o motivaci tak mají postaráno. Naproti tomu Polná je v klidu čtvrtá. „Nemyslím si ale, že by soupeř neměl motivaci. Tyto zápasy mají pokaždé náboj, určitě nás chtějí porazit.“

Výhodou Sapeli opět bude jejich menší hřiště. „To rozhodně. My totiž máme mladý a běhavý tým, kdežto Polná zkušenější a plný individualit. Vzadu si musíme pohlídat především nebezpečného Průchu,“ zdůraznil Pešťál.

Kormidelníka Sapeli potěšil zlepšující se zdravotní stav kádru před nedělním zápasem. „Dva nebo tři kluci, kteří nám předtím chyběli, už by zase měli být k dispozici. Proto věřím, že pro nás zápas dobře dopadne,“ komentoval Babínek.

I přes dobré postavení v tabulce nehodlá svým svěřencům nikterak ulevovat. „Po hráčích pokaždé chci, aby hráli naplno. Na tom nehodlám nic měnit. Naším cílem bylo umístění v top pětce soutěže, což se nám daří. Přál bych si, abychom se na těchto pozicích také udrželi,“ dodal trenér Polné.

Okresní derby čeká rovněž na lídra elitní krajské soutěže. Fotbalisté Speřic se v sobotu představí na hřišti Žirovnice, začátek zápasu je netradičně již brzy po obědě ve 13.30.

KRAJSKÝ PŘEBOR - 23. KOLO
SOBOTA: Žirovnice – Speřice (13.30), Velké Meziříčí B – HFK Třebíč (14.00), Okříšky – Chotěboř, Náměšť n. O.-Vícenice – Nové Město B (oba 16.30).
NEDĚLE: Sapeli Polná – Bedřichov (10.30, hřiště Stáj), Přibyslav – Nová Ves, Pelhřimov – Ledeč n. S. (oba 16.30).


Načítám tabulku ...