Hosté se od začátku prezentovali zodpovědným výkonem a kompaktní obranou, a domácí se takřka do šancí nedostávali, i když měli mírnou převahu. Z dálky to zkoušel Lacina, ovšem Berky byl pozorný. Nedokázal si poradit až s dorážkou Nováka, který se prosadil po velkém závaru ve vápně.

Mírovka pak svého hostitele zaskočila ještě víc, když v úvodu druhé půlky hru ovládla a zaslouženě i vyrovnala. Nejdříve trefili hosté břevno, po chvíli dobře hrající Kaplan zamířil mnohem přesněji. „My jsme to první varování nevzali v potaz,“ uznal kouč Bedřichova Zbyněk Peštál, kterému ale po dvou minutách vrátil úsměv na tvář Tůma. Po rohu Laciny a chybě Berkyho, kterému vypadl míč z rukavic, se trefil hlavou do odkryté branky. Stejný hráč se opět ze vzduchu prosadil znovu v 69. minutě, a už to bylo 3:1. „Bylo to skvělých dvacet minut,“ potěšila Peštála nejen rychlá reakce na vyrovnání, ale také i pojistka.

Mírovka to ale nevzdala a závěr zdramatizovala Němcovým gólem. Ten se zmocnil míče a samostatný únik zakončil přesně. „Oni se snažili, hlavně to nakopávali, ale Šána to všechno pochytal a vyloženou šanci si nevypracovali. Ale snažili se hrát fotbal, hráli dobře v obraně a nepustili nás do našich rychlých kontrů. Rychle nás dostupovali, byl to těžký zápas,“ komentuje Peštál.

Ten byl za body rád. „Jsou vyválčené, protože my jsme nepředvedli optimální výkon, ale o to jsou zase cennější, že jsme to dovedli do vítězného konce. I taková výhra se počítá, i když jestli chceme body dál sbírat, musíme předvést kvalitnější výkon,“ má jasno kouč Bedřichova.