Tři zápasy, žádný bod. Takový start jara si fotbalisté Chotěboře nevysnili. Čím to, že úvodní duely prohráli? „V každém jsou odlišné věci. S Přibyslaví to bylo hodně špatné, navíc jsme udělali dvě penalty. Ne že bychom propadli, ale nešli jsme tomu naproti. Ve Stáji jsme zase byli lepší, ale znovu přišla penalta a soupeř byl nakonec šťastnější. No a s Pelhřimovem jsme odehráli výborný první poločas, pak se bohužel zranil Somerauer, náš stěžejní hráč, a slabá druhá půlka přinesla otočení,“ nastiňuje příčiny porážek Miroslav Plíšek.

Z výsledkových nezdarů a toho, že se ze suterénu tabulky začínají přibližovat soupeři, si ale těžkou hlavu nedělá. „Není to ideální, nejsme spokojení, ale důvod k panice to není,“ tvrdí kouč desáté Chotěboře. „Já si myslím, že tento mančaft má na to, aby ukázal kvalitu. Je to vidět v tréninku a musí se to potvrdit v utkáních. Musíme proměňovat šance a být stoprocentní vzadu. Kdybychom dali šance s Přibyslaví, tak bychom se o tom teď nebavili,“ doplňuje.

Nyní jeho tým čeká venkovní překážka v podobě pátých Speřic, které mají na jaře na svém kontě už šest bodů. „Já jsem se Speřicemi hrál minulou jarní přípravu v Brodě. Je to houževnatý a kvalitní soupeř. To hřiště si matně vybavuji, je menší. Ale my musíme hrát jako v první půlce proti Pelhřimovu. Když to zvládneme a nevynecháme jediný souboj, tak tam můžeme uspět. Každý zápas chceme vyhrát,“ věří svému týmu chotěbořský kouč, který je rád, že zranění Somerauera nebylo vážné. „Byl na šití a už trénoval, takže to zvládl. Jsem samozřejmě rád, že nebude chybět,“ potěšilo Plíška. „Jinak sestavu neřeším. Možná nás posílí Luboš Dvořák, kterému skončila hokejová sezona. Pakliže bude v pořádku, tak s námi pojede,“ uzavírá.

Ilustrační foto.
Sapeli Polná hostí v neděli Žirovnici

Papírovým favoritem nedělního mače budou domácí Speřice. Budou chtít využít chotěbořské jarní krize? „Takhle bych to snad ani neřekl. Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby se jim začalo dařit až týden po nás, ale oni mají kvalitní mužstvo, včetně trenéra. Nás určitě nic jednoduchého čekat nebude,“ myslí si kouč Speřic Jiří Holenda, který své svěřence upozorní na to, aby soupeře nepodcenili. „My budeme muset zlepšit naši hru, to, co jsme předvedli v Bystřici, bylo hodně málo. Musíme začít sami od sebe. Potřebujeme hrát a určovat tempo hry. A chceme vyhrát,“ má jasno kouč.

Na podzimní duel, který skončil 2:2, si prý vzpomíná. „Vybavuji si to přesně. Do doby, kdy bylo sucho, tak jsme vedli 2:0 a byli lepší, pak ale přišla průtrž mračen, a oni mohli klidně vyhrát. Ale to byla jiná situace. Nic nikoho nikam nehnalo. Teď to bude jiné, oni budou hrát možná jinak,“ myslí si.

Holenda také doufá, že se o víkendu nic podobného dít nebude. „Uvidíme, co bude za počasí. Hlásí déšť i sněžení, tak snad to fotbalu neuškodí. Nikdo to nemá rád. My máme technické kluky, kteří chtějí hrát po zemi, takže špatné hřiště je náš nepřítel,“ doplňuje kouč Speřic, který by měl mít kromě distancovaného Vlčka k dispozici široký kádr. „Je z čeho vybírat,“ těší Holendu.