Úvod nového ročníku byl pro Telč složitý. Tým musel odehrát ještě prvních pět kol jen na cizích hřištích, než se dokončila rekonstrukce domácího stadionu.

Po návratu domů se ale tým rozjel. Ve zbytku první části soutěže prohrál jen derby v Batelově, a především doma zářil. V pěti zápasech Telč nastřílela čtyřiadvacet gólů a získala plný počet možných bodů.

Spolu s Lučicí je tak jediným týmem skupiny, který ještě doma neprohrál. Po podzimu je tak z toho průběžné druhé místo v tabulce. „I s ohledem na to, že jsme hráli prvních pět zápasů podzimu venku, a přesto jsme skončili druzí, nemůžeme být nespokojeni,“ usmívá se Ota Procházka. „Na jaře naopak budeme začínat pěti zápasy doma. Máme to dobře rozjeté a můžeme myslet na postup,“ pochvaluje si kouč.

V A skupině 1. B třídy hraje hned pět B týmů. Nejméně bodů z nich získali hráči Ždírce nad Doubravou (v modrém).
Hodnocení 1. B třídy: Suverénní Nový Rychnov nahání kvarteto silných protivníků

Při jarních bojích o záchranu trenér hodně žehral na neproměňování šancí. „Naše produktivita se oproti jaru hodně zlepšila,“ těší Procházku. „Probudil se nám kanonýr Pepa Jančo (na podzim dvanáct gólů – pozn. aut.), náš nejlepší střelec. V domácích zápasech jsme navíc dostali jen jeden gól, a to až v posledním zápase. To všechno se podepsalo pod náš povedený podzim.“

Není proto žádný div, že v Telči touží po postupu. „Los hraje v náš prospěch. Většinu týmů, které jsou nahoře, máme doma. My se zde cítíme dobře, daří se nám tu, tak snad to vydrží i pro jaro. Musíme ale udělat pořádnou zimní přípravu. Samo to určitě nepůjde,“ dodává trenér.

Svým hráčům ale věří, žádné hromadné posilování kádru se konat nebude. „Nás je v týmu docela dost. Přemýšleli jsme, zda neposílit, zřejmě proběhnou nějaké návraty, takže vyloženě někoho hledat nebudeme,“ vysvětluje telčský stratég. „Přípravu začneme na konci ledna a budeme se připravovat v domácích podmínkách. Máme domluvené přáteláky s Třeští a Kostelcem, přemýšlíme ještě nad jedním,“ prozradil program na zimu Ota Procházka.