Odehraná třetina první poloviny letošního fotbalového ročníku je ideální příležitostí se podívat na to, jak se start do sezony celkům z Vysočiny v Moravskoslezské fotbalové lize a divizi vydařil.

MSFL
Na dosavadní působení dvojice z Vysočiny ve třetí lize se dá pohlížet ze dvou úhlů pohledu. Z toho první není dvanácté, resp. patnácté místo žádná sláva. Vzhledem k řadě odchodů, které v létě fotbalisty Velkého Meziříčí a Nového Města na Moravě postihly, to žádný propadák zatím není.

V pátém kole západní skupiny 1. A třídy zdolali fotbalisté Světlé nad Sázavou (v modrém) celek Košetic (v pruhovaných dresech) těsně 2:1.
OBRAZEM: Fotbalisté Světlé bodují nad plán. Pacov doma zůstává dál stoprocentní

Velké Meziříčí začalo sezonu třemi porážkami v řadě. Pak ale přišly domácí výhry nad Frýdlantem a Uničovem, k tomu naposledy cenná remíza v Hodoníně. „Jen se potvrdilo, že pokud budeme hrát s patřičným nasazením a zodpovědností, můžeme se měřit s každým,“ řekl kouč Velmezu Jan Šimáček.

O dva body méně a tři příčky hůře je na tom Vrchovina. Tu sráží hlavně slabší koncovka. „Herně je to od nás slušné, škoda jen, že jsme naše dobré výkony nepřetavili ve větší bodový zisk. Věřím ale, že i v tomto směru půjdeme nahoru,“ poznamenal kouč Nového Města Lukáš Michal.


Načítám tabulku ...

MS DIVIZE D
Letos dokonce devět mančaftů z Vysočiny působí ve skupině D moravskoslezské divize.

Na čele tabulky je zatím s deseti body, díky lepšímu skóre, juniorka FC Vysočina. „Je teprve začátek soutěže, těžší soupeři nás ještě čekají. Zůstáváme pokorní,“ usmíval se kouč jihlavského béčka Kamil Průša.

Hlavními aktéry fotbalových zápasů většinou bývají hráči obou mužstev. Při sobotním derby mezi Ždírcem a Žďárem však na sebe strhl pozornost hlavní rozhodčí.
Tři góly a čtyři červené! Divizní fotbalové derby ve Ždírci rozhodně nenudilo

Stejně bodů má i druhý Ždírec, jehož výsledky jsou oproti loňsku jako den a noc. „Těší mě, že se nám start do sezony vydařil. Povedla se nám letní příprava, navíc letos máme lepší produktivitu,“ pochvaloval si lodivod Tatranu Michal Votava.

Na šestém, resp. sedmém místě jsou s osmi body fotbalisté Žďáru nad Sázavou a Velké Bíteše. O dva body méně má na desátém místě nováček ze Speřic. „Naplno poznáváme, jak kvalitní soutěží divize je. S tím jsme ale počínali,“ řekl trenér TJ Dálnice Jiří Holenda.

Spokojení rozhodně nejsou v Havlíčkově Brodě, Humpolci a Staré Říši. Úplně nejhůř si však zatím vedou fotbalisté Bystřice, kteří ještě nezískali ani bod. „Zkraje sezony nás trápila velká marodka. Ta už se postupně vyprazdňuje, ale potřebovali bychom nějaký vydařený zápas, který by nás nakopl,“ neskrýval kouč Bystřice Oldřich Veselý.


Načítám tabulku ...