V Polné viděli diváci výborný nástup domácího týmu a už v 5. minutě se dostal do vedení po trefě Voráče. Jenže hosté nesložili zbraně a Slavoji nedali příliš prostoru ke své hře. Vyvrcholením pak bylo vyrovnání po rohovém kopu, když se trefil zkušený Rubák – 1:1.

Po změně stran však už vývoj utkání nasměroval k očekávanému konci Čaloud. Ten zvýšil na 2:1 hned po deseti minutách a zlomová branka byla na 3:1 od mladého Adama Apfelthalera. „My jsme si v kabině vyříkali, co máme v druhém poločase hrát. Hru jsme zjednodušili a zrychlil,“ uvedl asistent trenéra Slavoje Patrik Trombelli a dodal: „Věděli jsme, kde je síla soupeře. Ten ale bojovností a zodpovědností dokázal dlouho vzdorovat. Rozhodla třetí branka, jsme spokojení, ale zápas nebyl jednoduchý.“

To hosté ani na čtvrtý pokus nedokázali bojovat, přestože už hráli v silnější sestavě.

Jako jediný stoprocentní tým zůstává regionální konkurent Sapeli Polná. Ten jasné přehrál Rapotice a vyhrál 4:2. „Teď nás ale čekají ze čtyř zápasů tři venku. Ty nás prověří,“ dobře ví šéf klubu Jiří Babínek.

Opět ztratil Pelhřimov, který remizoval 1:1 ve Velkém Meziříčí. S místní rezervou ztratil výhru pět minut před koncem po střele Štourače.

Třetí výhru v řadě si připsali Okříšky. Ty doslova udolaly díky brance V. Benceho rezervu Vrchoviny 1:0. Ta tak zatím nenaplňuje dobré výkony z loňské sezony. „Soupeř byl běhavý a nepříjemný, potrápil nás,“ přiznal kouč vítězů Vladimír Hekerle.


Načítám tabulku ...