Jelikož je už s předstihem rozhodnuto o sestupu fotbalistů Slavoje Polná z moravskoslezské divize D, je jasné, že se letos z elitní krajské soutěže budou o patro níž poroučet dva kluby.

Teoreticky by mohly být i tři, protože v divizi ještě nemají jistotu záchrany Ždírec nad Doubravou, Stará Říše a Žďár nad Sázavou. Tato pravděpodobnost je ovšem velice nízká.

Dvě kola před koncem jsou v tabulce krajského přeboru v nezáviděníhodné situaci poslední dva celky. Na dvanáctou Přibyslav ztrácí poslední HFK Třebíč čtyři body, předposlední Bedřichov tři. Jenže má s celkem z Havlíčkobrodska horší bilanci vzájemných zápasů.

„Dokud budeme mít sebemenší teoretickou šanci, budeme bojovat. Záchranu jsme si prohráli v jarním vzájemném utkání v Přibyslavi. V poli byla hra vyrovnaná, my jsme ale tehdy shořeli na neproměňování šancí,“ postýskl si kouč Bedřichova Zbyněk Pešťál.

Ten si dobře uvědomuje, že k záchraně musí jeho ovečky oba zápasy vyhrát. „Nejsme pod žádným tlakem, prakticky od začátku jara nemáme co ztratit. Našemu mladému kádru chybí zkušenosti, v obou posledních zápasech to bylo vidět,“ uznal.

Netradičně v pátek od 18.00 se fotbalisté Bedřichova představí na hřišti třetí Nové Vsi. „Můžeme hrát s lehkostí, protože vybojovat záchranu by bylo v naší situaci malým zázrakem. Nová Ves je favoritem, ale v minulosti se nám tu už podařilo odehrát slušné zápasy,“ připomněl.

A dál pokračoval. „Chceme odehrát dobré utkání a sbírat další zkušenosti. Proti kvalitnímu soupeři musíme hrát na vítězství, uvidíme, zda se nám to podaří,“ uzavřel Pešťál.

Pokud Bedřichov v Nové Vsi prohraje a Třebíč v neděli senzačně nezvítězí v Pelhřimově, bude o sestupu obou celků do 1. A třídy rozhodnuto.

KRAJSKÝ PŘEBOR - 25. KOLO
PÁTEK: Nová Ves – Bedřichov (18.00).
SOBOTA: Okříšky – Speřice (10.30), Náměšť n. O.-Vícenice – Ledeč n. S. (16.30).
NEDĚLE: Sapeli Polná – Nové Město B (10.30), Přibyslav – Chotěboř, Pelhřimov – HFK Třebíč, Žirovnice – Velké Meziříčí B (vše 16.30).


Načítám tabulku ...