Jihlavská Základní škola Seifertova vychovává především hokejisty pro HC Dukla. Tentokráte ale vypálili její vyslanci rybník soupeřům na fotbalovém trávníku.

Ve skupině ZŠ Seifertova podlehla Kamenici nad Lipou, ale v městském derby zdolala ZŠ E. Rošického a postoupila do semifinále. V něm porazila Havlíčkův Brod a následovala finálová odveta s Kamenicí. „Byl to napínavý zápas. V prvním kole jsme s Kamenicí prohráli, tak teď jsme jim to vrátili,” smála se po vítězství v posledním střetnutí turnaje jedna z trenérek Alena Dáňová.

Zdroj: Deník/Karel Líbal

Při hodnocení utkání ji dobrá nálada neopustila. „Byly tam některé nesportovní fauly, ale my jsme si s tím dokázali poradit. Dobrou obranou a důrazným útokem,” rozesmála se ještě více Dáňová. „Naše škola je sice hokejová, ale kluci jsou šikovní a vybojovali si pohár i mezi fotbalisty.”

Odměnou za triumf byly mladým sportovcům ze ZŠ Seifertova medaile a velký pohár. Tyto ceny přebírali také z rukou druholigových fotbalistů FC Vysočina Jihlava. „Já jsem podobný turnaj v mládí nehrál,” připustil před předáváním cen Lukáš Zoubele.

Krajské finále McDonald’s Cupu 2023 na Vysočině ovládly Základní škola Seifertova Jihlava v mladší kategorii a ZŠ E. Rošického Jihlava ve starší. Vybojovaly si tím postup do celostátního finále, které se uskuteční koncem května v Uherském Hradišti.
Krajské finále McDonald’s Cupu ovládly jihlavské školy Seifertova a Rošického

Jeho spoluhráč Radek Křivánek zkušenosti s McDonald’s Cupem rovněž nemá. „U nás ve vesnici jsme nic podobného nehráli,” prozradil odchovanec Hartvíkovic. „Potom jako starší žák jsem ale hrál Coca Cola Cup.”

Alena Dáňová je se svými kolegy a kolegyněmi zvyklá na pravidelné výjezdy a účasti na rozličných (nejen) sportovních akcích. Zúčastní se i finále v Uherském Hradišti? „Ano, pojedeme,” těší se svými svěřenci na celorepublikové měření.