Pro hostující Přibyslav, která hrála v minulé sezoně krajský přebor, to byla první ztráta v aktuálním soutěžním ročníku. Pelhřimov B, který naopak hrál na jaře okresní přebor, se díky těsné výhře posunul na čelo neúplné tabulky. Oba týmy jsou tak na devíti bodech. Spolu nimi mají devět bodů ještě Tis, Lučice a Chotěboř B, která má zápas s rezervou Světlé nad Sázavou k dobru.

V Pelhřimově měli oba soupeři problémy se sestavami, přesto se hrál zajímavý fotbal. „Máme spoustu zraněných, naše vítězství bylo vydřené. Naštěstí nám pomohlo několik hráčů áčka v čele s Kryštofem Blokešem a příležitost dostali i dorostenci,“ vracel s k utkání trenér pelhřimovského béčka Robert Pozník.

Snový začátek, jinak se to nazvat nedá. Po úvodních čtyřech kolech krajského přeboru mají fotbalisté Okříšek (v bílém) na svém kontě rovných deset bodů.
Na tabulku se nyní hodně dobře kouká, říká spokojený trenér Okříšek Hekerle

Zmíněný Kryštof Blokeš se ukázal nejen jako rozdílový hráč, ale v závěrečné desetiminutovce první půle se postaral i o oba góly. „Měl tam ještě jednu gólovou příležitost,“ dodával trenér Pelhřimova.

Přibyslav přivezla do Pelhřimova pět dorostenců, herně určitě výrazně nezaostávala, ale chybovala. „Domácí dvě naše chyby potrestali, ale naši mladíci podali super výkon. Ve druhém poločase se naše hra výrazně zkvalitnila po příchodu sedmnáctiletého Radka Imramovského, ten naši hru hodně oživil,“ říkal trenér Přibyslavi Radek Havlíček. „I za stavu 2:0 pro domácí jsme drželi kvalitu hry na úrovni, ale byl z toho jen kontaktní gól,“ dodával. Naději na body vykřesal v 80. minutě kapitán Ladislav Vykoukal.

V samotném závěru utkání dostala Přibyslav svého soupeře pod tlak, také na pelhřimovské straně už byli na hřišti střídající dorostenci David Ludvík a Adam Hotovec. Další mladík Lukáš Pech pak exceloval v brance domácích. „Gólman nás podržel, v závěru zneškodnil dvě tutovky Přibyslavi,“ upřesňoval Robert Pozník.

Premiérových bodů v sezoně se dočkali fotbalisté Humpolce (v modrobílém), když doma v sobotu v derby zdolali Havlíčkův Brod 2:0.
Návraty do sestavy Humpolci pomohly k prvním bodům. Naopak Bystřice nadále tápe

Podle hostů nebylo k vyrovnání daleko. „Viselo ve vzduchu, chybělo nám trochu štěstíčka,“ doplnil pozápasové postřehy Radek Havlíček.

Zatímco hosté litovali ztráty bodů, domácí přišli o kapitána, v závěru utkání se vážně zranil David Fabian Vanhasselle. „Určitě bude chybět do konce podzimu, doufám, že se pak ještě k fotbalu vrátí. Přestože se to nestalo po žádném brutálním zákroku, jeho zranění je vážné,“ dodal Robert Pozník.

V příštím kole jede béčko Pelhřimova do Antonínova Dolu, Přibyslav hostí Lučici.


Načítám tabulku ...