Mezipřípravné období bylo pro Slavoj přínosné. Plusy našel kouč Slavoje Polná v oživení tréninkového procesu. „Pokaždé jsme měli na tréninku čtrnáct hráčů, plus minus jeden. Účast byla dobrá. Sice ty tréninky nebyly jako v normální přípravě, ale aspoň se kluci pohnuli a na tu podzimní sezonu se trochu předpřipravili. Dá se na tom pak stavět,“ myslí si Lovětínský.

Rád byl i za zápasy. „Ty byly zpestřením. Dali jsme je tam z takového psychologického hlediska. Nebrali jsme je až tak na výsledky. Důležité bylo, že si kluci zahráli,“ doplňuje kouč.

Za nejdůležitější ovšem považuje jinou věc. „My jsme hlavně zjistili, kde nás tlačí bota,“ poukazuje kouč Michal Lovětínský na fakt, že kádr divizního mančaftu musí být širší. „Ten potřebujeme doplnit. Určitě do každé řady jednoho hráče. Abychom bojovali o nějaké normální umístění a nemuseli hrát o sestup, musíme minimálně tři bezpodmínečně sehnat,“ má jasno.

Lovětínský by totiž byl velmi nerad, kdyby se měl opakovat minulý podzim. „Je potřeba reagovat, abychom neměli osm bodů. Musíme se z toho poučit,“ komentuje trenér Polné.

O posilách se proto jedná. „Rozhozené sítě máme, ale uvidíme, jaký bude zájem z druhé strany. Není jednoduché sehnat kluky, kteří by chtěli třikrát v týdnu trénovat a něco tomu obětovat. Takže my musíme spíše hledat charakterové kluky, kteří tomu fotbalu budou ochotní něco dát,“ dodává.

Teď mají hráči volno a tu pravou letní přípravu zahájí 8. července. „To se bude trénovat jinak. Určitě potřebujeme oživit kondici. Teď to nebylo moc o běhání, hráli jsme jen fotbal. A máme v plánu i čtyři zápasy,“ uzavřel Lovětínský.