Dobronínští zadělali na výhru už v samotném úvodu. Proměněná penalta Zamazal v 2. minutě, pak další dvě povedené akce a poločasové vedení 3:0 dávalo jasný signál, kdo pobere body. „Ale za stavu 2:0 jsme polevili a gólman Jonáš nás dvěma zákroky hodně podržel. Kdyby snížili, bylo by to možná jinak,“ říká kouč Dobronína Jan Chramosta.

Ani po změně stran prý nemohli domácí polevit. „Musím říci, že Kostelec chtěl stále hrát, nerezignoval, ale pak dostal čtvrtý kuriózní gól,“ poukazuje kouč na trefu brankáře Jonáše, který překvapil svůj protějšek Plavce! „Pak už jsme chodili do otevřené obrany. Těch šancí jsme tam měli několik,“ říká Chramosta. „Ale jsem rád, že jsme to zvládli,“ dodává.
Kostelečtí možná pomýšleli na lepší výsledek, ale po takovém úvodu bylo jasné, že se body budou dolovat v Dobroníně těžce. „Ten zápas pro nás začal špatně. Ve druhé půlce jsme si řekli, že nechceme druhý poločas prohrát, ale to nevyšlo. Ten čtvrtý gól, to byl zmar. Dostat gól od brankáře, to se stane jednou za sto let,“ říká David Votava.

Pro něj to byl navíc poslední zápas v Kostelci. „Samozřejmě jsem byl trochu zklamaný, protože rozlučku v Kostelci jsem si představoval jinak, ale odcházeli jsme ze hřiště se vztyčenou hlavou. Domácí měli raketový start, a pokud s nimi prohráváte, tak musíte přijmout hru na rychlé brejky, a na to my nemáme hráče,“ dodává Votava.