I. B TŘÍDA – SK. A

H. BOROVÁ – A. DŮL 4:2

Hosté byli na začátku lepší na míči a šli také do vedení, když se z přímého kopu trefil Tichánek. Domácí si dokázali také vytvořit nějaké šance, ale ani jedna se neujala. Do druhé půle navíc vstoupili smolně, kdy si nepohlídali roh a prohrávali od 53. minuty o dvě branky. Ovšem pak se nadechli k obratu.

V 64. minutě snížili a vše z nich spadlo a začaly padat branky. Vyrovnávací branka domácích padla o dvě minuty později po protiútoku, kdy Zvolánek nastřelil tyčku, a odražený balon poslal do sítě Sobotka. Sedm minut před koncem utekl po pravé straně Petr Veselý, poslal balon na přední tyč a tam ho uklidil Němec. V poslední minutě přidala Borová čtvrtou pojistku. Provazník dokázal získat balon na prostředku hřiště, následně udělal kličku brankáři a přihrál před prázdnou branku Davidu Luptákovi.

Góly: 64. Sobotka, 66. a 90. Němec, 83. Lupták – 25. Tichánek, 53. Šancl. Rozhodčí: Fryč. ŽK: 3:2. Diváci: 70. Poločas 0:1. Antonínův Důl: Hanusek – Všohájek, Kocmánek, Šancl, Pokorný – Vorálek, Kříž, Tichánek, Šabatka – Kovačík, Gavallér.

LUČICE – ČERNÍČ 2:4

Domácí šli celkem brzy do vedení díky Blažkovi, který se prosadil i na konci první poloviny zápasu. Mezitím ale úřadovali i hosté. Janoušek s Lovětínským své trefy vměstnali do pouhých tří minut, takže do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu.

Ten vydržel do 61. minuty. Lučice neuhlídala Čermáka, a hned po rozehrání přišla další chyba domácí defenzivy, kterou potrestal Kříž. Ve zbytku utkání už Černíč svůj náskok hlídala.

Góly: 10. a 45. Blažek – 31. Janoušek, 33. Lovětínský, 61. Čermák, 62. Kříž. Rozhodčí: Bula. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas 2:2. Černíč: M. Novák – V. Leitkep, Beseda, Gall, Deutschar – M. Leitkep, Kříž, Janoušek, Lacina – Lovětínský, Čermák.

I. B TŘÍDA – SK. B

LUKA N. J.– PŘIBYSLAVICE 1:3

Hned v úvodu domácí udělali chybu, a kopala se penalta, kterou Matějek proměnil. Zanedlouho se Lopatář dostal zadarmo k balonu na malém vápně, a také nezaváhal – 0:2. Loučtí sice nehráli špatně, ale do poločasu vyrovnat nedokázali.

A když nezvládli ani začátek druhého dějství, bylo to s nimi zlé. Dlouhý aut nikdo z domácích neodvrátil a Lopatář udeřil znovu. Snížit dokázal až po Tomanově přihrávce Vařejka, ale protože další dvě šance Luk skončily nezdarem, radovaly se ze tří bodů Přibyslavice. „Nevyšlo to, protože jsme nadělali hrubé chyby a dostali zbytečné góly. Byl to pro nás takový den blbec,“ zhodnotil kouč Luk nad Jihlavou Zdeněk Dubec.

Góly: 73. Vařejka – 9. Matějek (PK), 10. a 50. Lopatář. Rozhodčí: Jonáš. ŽK: 2:2. Diváci: 120. Poločas 0:2. Luka n. J.: Kanswohl – Šimek, Kubeš, Bratršovský, Čaloud (88. Kašík) – Vařejka, Zámostný, Navrátil, Kreigsmann (70. Hintnaus) – Vomela, Toman.

RANTÍŘOV – STAŘEČ 4:2

Bartejs otevřel brzy skóre. Z rohu vápna se trefil krásně do vzdálenější šibenice. Pak si hosté pomohli rohovým kopem a Vodička vyrovnal. Ale ještě do přestávky si Rantířov vzal vedení zpět. To začal úřadovat Karel Holub, který těžil ze skvělé práce Lojdy. Ten se probil obranným valem a naservíroval mu parádní přihrávku.

Ve druhé půlce přihrál Pernica patičkou opět Holubovi, ten se uvolnil přes obránce a levačkou zavěsil. Za dvě minuty zadělal na drama stařečský Kaňka, opět po rohu. Ale sobotu si domácí nenechali zkazit. Karel Holub v 83. minutě zkompletoval hattrick, když se dobře zorientoval ve vápně a míč poslal mimo dosah Trnky.

Góly: 6. Bartejs, 34., 69. a 83. K. Holub – 18. Vodička, 71. Kaňka. Rozhodčí: Vašíček. ŽK: 4:3. Diváci: 65. Poločas 2:1. Rantířov: Krupica – Horáček, Procházka, Horáček, Kunče – Lojda, Bartejs (78. Putyera), Lát, Karásek – Pernica (85. Kourek), K. Holub (87. Oberreiter).

M. BUDĚJOVICE– STONAŘOV 2:3

V prvním poločase si hráči vzali volno ve vytváření šancí, a tak jediným důležitým okamžikem byla 32. minuta, kdy zahrál domácí brankář Jelínek rukou před velkým vápnem, a odešel tak po červené kartě předčasně do sprch.

Oslabení domácí se i ve druhém poločase snažili, ale po hodině hry přišla desetiminutovka, kdy se hostům podařilo vstřelit tři branky. Ani tento stav domácí nezlomil a po pěti minutách dokázali snížit po hlavičce Starka. Kontaktní branku zaznamenal čtyři minuty před koncem zápasu nádhernou střelou Horecký. Při závěrečném náporu zachránil Stonařovským tři body brankář Měrtl, když s námahou vyrazil střelu Horeckého i zlikvidoval pokus Matea Premara.

Góly: 81. Stark, 86. Horecký – 66. Škrdla, 67. a 76. Příhoda. Rozhodčí: Kříž, ŽK 1:1, ČK: 1:0 (32. Jelínek). Diváci: 83. Poločas: 0:0. Stonařov: Měrtl – Kozojed, Kubelka, Vacek, Toth (76. D. Urbánek) – Škrdla, Příhoda, J. Urbánek, Bláha – Kubík, Lang.

POČÍTKY – POLNÁ B 2:6

Doslova hrůzostrašný první poločas v neděli sehráli fotbalisté SK Transformátor. Proti o záchranu bojující rezervě Polné totiž po první půli prohrávali již 0:3, navíc hráli bez Řeháčka, který hasil sólový únik hráče hostů jen za cenu vyloučení. Po hodině hry sice vykřesal jiskřičku naděje Zajíček, jenže Polná okamžitě odpověděla dalšími dvěma góly. Na penaltový gól Ločárka pak v předposlední minutě reagoval Čaloud.

Góly: 63. Zajíček, 87. T. Ločárek (PK) – 10., 27. a 78. Tlačbaba, 36. M. Procházka, 65. Jelínek, 89. Čaloud. Rozhodčí: Sliž. ŽK: 0:1. ČK: 1:0 (39. Řeháček). Diváci: 75. Poločas: 0:3. Polná B: Rychtecký – Šimek, Jaroš, Kratochvíl, Voráček – Apfelthaler, Holas, Tlačbaba, D. Procházka – M. Procházka (71. Čaloud), Jelínek (83. Šorf).

V. BERANOV – MĚŘÍN 0:0

Zkraje první půle byl lepším celkem domácí Beranov, postupem času jej ale lídr tabulky začal přehrávat. „Jenže pro nás už to začíná být na jaře obehraná písnička, potřetí venku a potřetí bezbrankový výsledek,“ mračil se kouč Jiskry Karel Kružík. Právě on mohl skóre otevřít, ale v dobré šanci z boku jen trefil brankáře. Chvíli poté pak netrefil odkrytou branku Kožený. Také úvod druhé půle vyzněl pro hráče hostující Jiskry, jenže po hodině hry se dostali do tempa fotbalisté Beranova a ze dvou brejků mohli rozhodnout. Když pak v závěru nemířil přesně ani střídající Pololáník, skončilo utkání bezbrankovou remízou.

Rozhodčí: Machát. ŽK: 0:1. Diváci: 110. Velký Beranov: Markovič (42. Pýcha) – P. Kittler, Štumar, Kovařík, Ganzwohl – Eliáš, Pokorný, R. Kittler, Křenek (59. Pýcha).