„Doufali jsme v to, protože jsme hráli doma, a to vždycky velí vyhrát. Se záchranou ještě chceme něco udělat. Mysleli jsme si, že se trochu soupeřům přiblížíme, ale někteří také vyhráli. Ale furt je ještě dost týmů blízko nás. Neztratili jsme kontakt. Myslím, že to pro psychiku bude dobré. Nevzdáváme to,“ říká kouč rantířovských fotbalistů Luboš Widerlechner.

Jeho svěřenci sobotní duel se Starčí zvládli velmi dobře. I zásluhou Karla Holuba a jeho hattricku mohli slavit tři body po výsledku 4:2. „Hrálo se důrazně, myslím, že se na to dalo dívat. Byl to povedený zápas, se spoustou šancí na obou stranách,“ tvrdí trenér domácích. „My jsme bohužel dostali oba góly z rohů,“ postěžoval si Widerlechner na špatně bráněné standardní situace.

Ale tak zásadní to nebylo. Jeho svěřenci byli o něco nebezpečnější, což vyjádřili čtyřmi brankami. „My jsme těch šancí měli více, za tím vítězstvím jsme šli. Nastřelili jsme ještě dvě tyče a neproměnili jsme za stavu 2:1 penaltu. Libor Horáček nedá tak jednu z deseti, a to byla právě ona. Ale naštěstí jsme to ustáli,“ oddechl si Widerlechner.

Potěšil ho také výkon celého týmu. „Pár lidí bych možná mohl vyzdvihnout, ale dělat to nebudu, protože by to bylo vůči mužstvu, které šlapalo, nefér,“ uvedl trenér. „V minulých zápasech jsme měli problém s obranou, která se nám během čtrnácti dnů rozsypala, takže došlo ke změnám, ale nebylo to znát, fungovalo to dobře. A směrem dopředu jsem viděl spoustu věcí, které se snažím na tréninku připomínat,“ potěšilo Widerlechnera.

Teď jeho tým čeká derby ve Stonařově, kde by to prý také chtělo získat nějaké body. Nejlépe tři! „Je to tým, který známe, myslím, dobře. Budeme se snažit připravit na ty jeho nebezpečné hráče, a doufám, že na to vítězství a hlavně přístup ke hře navážeme,“ přál by si trenér.