„Byl to zápas o šest bodů a je strašná škoda, že jsme ho nedotáhli do vítězného konce. Vedli jsme o dva góly a měli přidat třetí, a místo toho jsme za to krutě zaplatili,“ kroutí hlavou trenér David Votava nad konečnou remízou 2:2.

V první půlce neměl svému týmu takřka co vytknout. „Byli jsme lepší a měli tři vyložené šance, a dvě proměnili,“ potěšilo kouče. „Byly tam i další takové pološance, ale protože je v Kostelci katastrofální hřiště, nedokážou to kluci ve vápně zakončit tak jako na kvalitním povrchu,“ říká Votava.

I tak ale bylo dvoubrankové vedení solidní. „Ve druhé půlce trvala naše územní převaha. Oni hrozili jen z nákopů a standardek,“ nastínil průběh trenér domácích, kteří od 70. minuty museli postrádat kapitána Fejta. „To byl klíčový moment zápasu,“ myslí si David Votava. „Michal byl po nemoci a začaly ho brát do lýtek křeče, tak musel střídat. A nám to bohužel celou hru rozbilo. Už jsme to neměli čím oživit. Soupeř hru zjednodušil, a vytvořil si tím tlak, a nakonec dal i dva góly,“ zoufale konstatoval kostelecký trenér Votava.

Místo výhry má jeho tým bod. „Nechci říkat, že to byl klíčový moment jara, ale bohužel jsme s odchodem Fejta ztratili důvěru na hřišti. Mrzí mě, že někteří starší kluci to nevzali na sebe, ale díl viny beru i sám na sebe. Ta remíza je špatně, takhle to zůstalo pořád na pěti bodech,“ dodává Votava, jehož tým teď zavítá do Pacova, kde bude chtít krizi zlomit. (vb)