Nešlo o žádný dril, kterým by měli dohnat zápasové a tréninkové manko. Podle kouče Luďka Kovačíka to hráčům moc nedalo. „Myslím, že skoro nic, alespoň po té fotbalové stránce. Byly to tréninky jen o báčku a fotbálku. Pozitivní bylo snad jen to, že byl kolektiv spolu, a že se kluci trochu hýbali,“ reaguje Luděk Kovačík.

Ale za dva mače, které stihli v rámci „předpříprvy“ odehrát, byl rád. V tom první deklasovali „átřídní“ Želetavu 7:2, poté přehráli divizní Bzenec 2:0. „Mělo to docela dobrou úroveň,“ hodnotil tehdy kouč, který musel třetí duel a derby s Jihlavou B kvůli nedostatku hráčů zrušit.

Kovačík ale tuší, že on i jeho tým v tom pravém letním drilu, který zahájí Stará Říše 8. července, budou mít práce nad hlavu. Zejména s tím dostat tým do zápasového rytmu, najet zpět na správné návyky. „To asi bude potřeba, protože ty tři měsíce pauzy tam znát určitě budou. Nejspíš to budeme muset pilovat od začátku,“ je připravený na ledasco.

A vrásky mu dělá ještě jedna věc. Zásadnější. Na jaře se mu takřka rozklížila podzimní obrana. „V létě rozhodně klid mít nebudeme,“ tvrdí Kovačík. „Severa odešel do Žďáru, Šmíd kvůli škole do Českých Budějovic, Hekerle je ve Vrchovině, takže se nám rozpadla celá obrana. Zůstal jen Cipruš. To bude krásná dovolená,“ kroutí hlavou kouč Staré Říše.

Svoji premiéru v základní sestavě FC Vysočina Jihlava si odbyl osmnáctiletý Fares Shudeiwa proti Viktorii Žižkov.
Jsem moc rád, že jsem od trenéra dostal důvěru, netají mladý záložník Shudeiwa

Klub shání náhradu, ale zatím marně. „To je největší problém. Nevíme, kde máme hráče shánět. Možná se ještě někdo ukáže, ale spíš si myslím, že to budeme muset zvládnout s tím, co máme,“ uvažuje zkušený trenér, který se této možnosti nebojí. „My si s tím poradíme,“ dodává.

Má ale jasno o tom, že jména v sestavách budou v novém ročníku divize přeházená. „Někteří budou hrát na jiných postech. Budou se muset trochu přeorientovat,“ plánuje Kovačík.