Fotbalové „bétřídy“ jsou plné divokých výsledků, a velmi často se o to starají i týmy z Jihlavska. Uplynulý víkend nebyl výjimkou.
Antonínův Důl na svém hřišti zničil Havlíčkovu Borovou 7:0, a tím se také udržel na špici tabulky skupiny A. Hned v závěsu mohla být Černíč, jenže té domácí zápas s Lučicí nevyšel. Hostům stačil ke třem bodům jeden gól, a tým z jihu okresu je až pátý.

Ve skupině B nechtělo zaostat pozadu za „Ádolem“ duo Stonařov, Luka nad Jihlavou. Nováček soutěže přichystal příchozím fanouškům fotbalu plnohodnotné devítigólovém menu, a dobré bylo, že z větší části ho servírovali domácí, kteří se radovali z vítězství 6:3.
Ještě suverénnější byla Luka nad Jihlavou, kterým se pod trenérem Milanem Klimešem daří. V Přibyslavicích to byl hned v úvodu jeden velký uragán. Na čtyři góly během šestnácti minut se reaguje špatně. Luka si pohodlně dokráčela pro vysokou výhru 7:1, díky níž se přiblížila k medailovým příčkám.

Z nich naopak vypadl po víkendu Velký Beranov. Ten totiž odešel ze šlágru kola s prázdnou. Duel dvou neporažených zvládl lépe Měřín, i když se štěstím. Hosté na konci první půlky přišli o vedení po Ganzwohlově trefě, a v závěru zápasu inkasovali druhý gól, na který vzápětí odpověděl Eliáš. Jenže Měřín skóroval i v poslední minutě druhého dějství, a Beranovu připravil premiérovou porážku v nové sezoně.

Při pohledu na suterén tabulky je už bída. Rantířov, kde rezignoval na funkci trenér Pavlíček, nezvládl ani zápas ve Starči, kde prohrál 2:3, a s jedním bodem se tak krčí úplně na dně. Velmi podobně je na tom i předposlední rezerva Slavoje Polná. Ta zase padla doma s Počítkami 3:5.