Polenský klub zavedl tuto anketu před šesti nebo sedmi lety a hlasování probíhá vždy anonymně. Každý z hráčů pošle předsedovi Jiřímu Babínkovi v pořadí od jedničky do pětky jména, která by si ocenění zasloužila. První získá pět bodů, druhý čtyři, atd…

Letošní anketa skončila jasně. „Čekal jsem to, protože Filda (Filip Dvořáček – pozn. autora) má každý trénink. Stará se o tým a všichni vidí, jak maká na hřišti i mimo něj. Je to taková moje pravá ruka a navíc se měl podzim famózní. Nejenže výborně hrál, ale byl i střelecky produktivní,“ zhodnotil Babínek.

Vítězný Filip Dvořáček získal od svých spoluhráčů, kterých dohromady hlasovalo osmnáct, skvělých 78 bodů. Druhý Ondřej Přibyl měl 46 bodů a třetí Tomáš Reiterman o dva méně. Až sedmý letos skončil několikanásobný vítěz ankety Petr Barák, který ale kvůli zranění nastoupil jen ve třech utkáních.

Kapitán týmu a Sapelák podzimu si vítězství v anketě váží. „Cením si toho hodně, protože v týmu máme spoustu jiných kvalitních hráčů,“ komentuje Filip Dvořáček, který ale triumf nečekal a nebylo by mu proti srsti, kdyby ho získal někdo jiný. „Je těžké někoho zmínit, každý hráč na podzim odvedl kus práce. Osobně se mi líbily výkony Tomáše Reitermana a Ondry Přibyla,“ doplnil.

Tahle „sranda“ ale nebude zadarmo. „Myslím si, že mě to něco do kasy stát bude. Stejně tak se určitě kluci ozvou, až uvidí tento rozhovor,“ směje se.

Vážně však bere to, že ho hráči takto ocenili. „Pořád patřím mezi nejmladší hráče v týmu, takže jako kapitán cítím velkou zodpovědnost. Na hřišti se vždycky snažím nechat vše a jsem rád, když se mi pak dostane takového ocenění,“ dodává šestadvacetiletý záložník.