Dukovany, rezerva Žďáru, Kouty, Jemnicko a nebo Želetava. Tak tahle pětka byla v minulém ročníku nahoře, a tak nějak se počítá, že by tomu mělo být i letos. „Ambice jsou hrát hlavně atraktivní fotbal, aby to bavilo lidi i nás hráče. To je celé. Na postup se nesoustředíme, ale kdyby šance byla, asi by se tomu Dukovany nebránily,“ říká tahoun týmu Ivo Koníř.

A přibyly další silné týmy. Ze skupiny A přišly druhý Dobronín a třetí Herálec! „Nám ale odešli Zamazal, Svoboda a Chramosta. To je citelný zásah a bude těžké se s tím vyrovnat. Vůbec nevíme, co nás v téhle skupině bude čekat,“ zůstává na zemi kouč Dobronína Jan Chramosta.

Dost se očekává i od Želetavy, která v předkole MOL Cupu potrápila divizní Tasovice. Ty si postup do další fáze vystřílely až v prodloužení! „Myslíme na to, že bychom se rádi poprali o medailové příčky. Ambiciozní cíl je skončit do třetího místa, ale to ovlivní hodně faktorů. Myslím, že letos bude tato třída silná a pro nás to bude výzva, my se na to těšíme,“ říká želetavský předseda Václav Novák.

Dlouhá léta platili fotbalisté Měřína za korunního prince I. B třídy skupiny B. Až letos se Jiskra dočkala. „V I. A třídě chceme především těžit z nováčkovské euforie. Věřím, že máme dostatečně kvalitní, ale také široký kádr, s nímž bychom měli hrát střed tabulky. Tak, jako každý nováček, i my se chceme v první řadě vyhnout záchranářským starostem,“ řekl kouč Jiskry Karel Kružík.

Premiéra ve druhé nejvyšší krajské soutěži čeká i Počítky, které si postup za vítězným Měřínem zajistily z druhého místa. SK Transformátor oslavil už druhý postup v řadě.