Dva taháky bude mít nadcházející šesté kolo fotbalového krajského přeboru Vysočiny. Na oba dva ovšem dojde až v neděli.

Prvním z nich bude dopolední souboj na hřišti ve Stáji. Od 10.30 zde přivítá vedoucí Sapeli Polná třetí Chotěboř. Oba celky v dosavadním průběhu sezony ještě neprohrály.

Martin Nečas, odchovanec žďárského hokeje, byl jednou z největších hvězd, které se v srpnu proháněly po ledě na zimním stadionu ve Žďáře nad Sázavou.
Tak tomu se říká hokejová Supertrefa! Akce Hvězdy 2022 vynesla přes dva miliony

Druhý tahák přijde na řadu od 16.00. Nováček nejvyšší krajské soutěže, fotbalisté Kamenice nad Lipou, doma v okresním derby vyzvou Pelhřimov. „Bude to pro nás podobný zápas jako proti Žirovnici. Všichni se na derby těšíme,“ neskrýval kapitán Kamenice Tadeáš Zahradník.

Vzhledem k lepšímu postavení v tabulce a domácímu prostředí by se nabízelo, že bude nováček přeboru favoritem derby. „My se do role favorita určitě nepasujeme. K zápasu přistupujeme pokorně, přece jen jsme nováčkem, takže si nemůžeme nějak vyskakovat,“ usmíval se kapitán Kamenice.

Současně ale dodal, že jeho tým půjde do zápasu uvolněně. Deset získaných bodů po pěti kolech je na nováčka soutěže výbornou bilancí. „Vysokou výhrou v Náměšti jsme se uklidnili, derby si chceme užít. Očekáváme velkou návštěvu, před níž bychom chtěli vyhrát,“ potvrdil Zahradník.

Útočník jihlavské rezervy Adam Savi (ve žlutém) nastřílel v sobotním utkání proti Havlíčkovu Brodu pět branek a pomohl tak svému týmu k vysoké výhře 6:2.
KANONÝR DENÍKU: Savi předvedl úchvatný střelecký koncert, kterým zničil Slovan

Pelhřimov zatím, po řadě letních odchodů, příliš nezáří. „Naše hra je zatím lepší než výsledky. Zbytečné ztráty jsou asi daní za omlazení týmu. Chce to trošku trpělivosti, věřím, že výsledky se dostaví,“ sdělil kouč FK Maraton Richard Zeman.

V neděli očekává náročné utkání. „Určitě bude těžké, protože domácí jsou dobře rozjetí. Vedle nováčkovského elánu mají nespornou kvalitu hlavně v domácím prostředí. Bud to lokální derby, které může být i vyšponované,“ naznačil Zeman.

KRAJSKÝ PŘEBOR - 6. KOLO
SOBOTA: Slavoj Polná – Dukovany, Žirovnice – Okříšky (oba 16.00).
NEDĚLE: Velké Meziříčí B – Rapotice (10.15), Sapeli Polná – Chotěboř (10.30), Nová Ves – Náměšť-Vícenice, Kamenice n. L. – Pelhřimov, Ledeč n. S. – Nové Město B (vše 16.00).


Načítám tabulku ...