Telč jela na půdu Herálce překvapit. „My jsme věděli, že jsme totální outsider, ale tato role nám většinou svědčí,“ říká Jiří Nerad, který také na jaře obléká dres.

A zřejmě to jeho týmu svědčí. I v Herálci to tak ze začátku vypadalo. Filip Klobas totiž otevřel skóre už v 2. minutě. „Nastoupili jsme jako tým, každý plnil své povinnosti a dali jsme rychlý gól. Pak jsme měli ještě jednu tutovku, Jančo šel sám, ale trefil tyčku,“ nastiňuje kouč Telče Jiří Nerad.

Herálec se ale prý brzy oklepal a začal tlačit. „Domácí měli územní převahu a jednu stoprocentní šanci Misař chytil. Další příležitosti skončily nad nebo mimo branku,“ doplňuje.

Telči vyšel i nástup do druhého poločasu, ale Jančo s Klobasem pojistku nepřidali. A pak to začalo. „Už hrál jen soupeř, dominoval,“ uznává Nerad. „My jsme byli v bloku a v podstatě jsme bránili. Nakonec jsme to přežili. Brankář nás moc podržel a jsme šťastní, že jsme to dokázali. Ale soupeř byl jasně lepší, druhou půlku minimálně. Měli jsme štěstí,“ komentuje kouč Telče.

Ta se po další velmi cenné výhře dál šplhá tabulkou I. A třídy skupiny A nahoru. „Po třech kolech máme víc bodů než na podzim,“ poukazuje na zajímavý poměr. „Teď máme doma Bedřichov a i do tohoto zápasu půjdeme s pokorou. Budeme bojovat, hrát koncentrovaně a soustředěně, a zase vyhrajeme 1:0 nebo tak nějak,“ usmívá se Nerad. (vb)