Fotbalisté divizní Staré Říše se zatím sházet nebudou, ačkoliv už se opatření pozvolna mírní. „Jestli to bude stále s nějakým omezením, tak bychom do tréninků zatím nešli. Pokud by to šlo jen s osmi hráči, co by ti ostatní dělali. To si nedovedu představit,“ říká trenér Luděk Kovačík.

Problém vidí i jinde. „My máme místního jen Michala Pokorného, pak jsou dva tři kluci z okolí, jinak ostatní dojíždí. A pokud by neměly být otevřené kabiny a zázemí, je to pro nás nepřijatelné,“ má jasno trenér Luděk Kovačík.

Atletický stadion Na Stoupách už není tak osiřelý. Znovu se začalo s tréninkem. Ovšem v omezeném počtu a za jasných pravidel.
Jihlavští atleti začali společně trénovat. Plánuje se i závod

Svůj tým ale pod kontrolou má, i když je s hráči v kontaktu jen na dálku. „Zatím jsem je obvolával. Ptal jsem se, jak jsou na tom zdravotně. A prý je vše v pořádku,“ potěšila ho zpráva od staroříšských fotbalistů. „Jsem rád, že na sobě pracují. Asi polovička zrovna přišla z nějakého běhání, když jsem s nimi mluvil. Je to dobře a rozumné. Oni ví, že je potřeba se udržovat. Kdyby do toho potom naskočili po dvou měsících, kdy jen stáli, asi by se divili,“ doplňuje kouč Staré Říše.

Na tréninky a zápasy se prý nejen on, ale i hráči hodně těší. Kovačíkovi se tedy líbí i nápad humpoleckého kolegy Lukáše Staňka. Ten navrhuje, že by si týmy z Vysočiny zahrály náhradní soutěž. Ačkoliv by v ní nešlo o mistrovské body, bylo by to v rámci přípravy více motivační než samotné „přáteláky“. „Něco jsem o tom slyšel, to by nebylo špatné. Je to dobrý nápad. Místo tréninků by pro hráče byly zápasy příjemnější,“ má jasno Luděk Kovačík.