I. B TŘÍDA – SK. A

BATELOV – KOŽLÍ 5:0

Hned ve 2. minutě začali domácí potvrzovat roli papírového favorita. Outsider soutěže z Kožlí brzy inkasoval, a Batelov se po gólu Vystrčila rozjel k dalším třem bodům. Převaha domácích byla znatelná, a po půlhodině hry ji přetavil v další úspěšné zakončení Marian Blaško. Aby nebylo pochyb o vítězném tažení Batelova, prosadil se zanedlouho i Havlíček.

Tentýž hráč měl střelecké choutky i po změně stran. Zvyšoval už na 4:0. Kožlí bylo smířené s porážkou a jedenáct minut před koncem ještě nechalo Kupku, aby si užil svou chvíli slávy, když podtrhl gólový účet sobotního mače.

Góly: 2. Vystrčil, 31. M. Blaško, 35. a 69. Havlíček, 79. Kupka. Rozhodčí: Krejčí. ŽK: 2:4. Diváci: 60. Poločas 3:0. Batelov: Cháb – Ramach, Hron, Koreš (72. Kupka), Ehrenberger – Havlíček (83. Poledna), Vostál, Vystrčil, Čekal – Houzar, M. Blaško.

ŽDÍREC B – A. DŮL 2:1

Trápení hostů nebere konce. Antonínův Důl přijel do Ždírce nad Doubravou jen se dvanácti hráči a v 17. minutě neuhlídal Zahradníka, který poslal domácí do vedení. Hostům se ale povedlo skóre dorovnat. Zásluhu na tom měl Kovačík. Jenže Malínskému trvalo jen tři minuty, aby našel na tuto branku odpověď, a do kabin tak šli spokojenější domácí.

Ve druhé půlce se čekalo na gól marně, což ždírecké rezervě vadit nemuselo. Hosté přitom dohrávali utkání v přesile. V 68. minutě totiž musel pod sprchy autor úvodní trefy Zahradník. Jenže ani proti deseti se svěřenci trenéra Čurdy nedokázali prosadit.

Góly: 17. Zahradník, 43. Malínský – 40. Kovačík. Rozhodčí: Kocour. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (68. Zahradník). Diváci: 80. Poločas 2:1. Antonínův Důl: Šimek – Vorálek, Slavík, Kovačík, Všohájek – Kalný, Žák, Šancl, Šabatka, Jlček – Gavallér.

Fotbalisté Třeště (v modrém). Ilustrační foto.
Třešť měla nabito. Odneslato záloha Havlíčkova Brodu

I. B TŘÍDA – SK. B

STONAŘOV – V. BÍTEŠ B 7:1

V hodně jednoznačnou partii se proměnilo sobotní střetnutí domácích se zálohou Velké Bíteše. Ta vzbuzovala respekt, protože doposud inkasovalo jen jedenáctkrát, ale také má problém s koncovkou. Což také potvrdila ve Stonařově. Až čtvrt hodiny před koncem se trefil Whittingham. Ale to už bylo dávno jasné, že body zůstanou ve Stonařově. Ten totiž v obraně hostů našel tolik skulinek, že k ní pověst jedné z nejlepších defenziv soutěže moc neseděl. Hattrickem se blýskl Kozojed, který brankostroj svého týmu v 10. minutě nastartoval. Pozadu nechtěl zůstat ani dvougólový Šána a na debaklu se také podílel Kubík, který proměnil penaltu, a o důležitou čtvrtou trefu v úvodu druhé části, která sebrala hostům veškeré naděje na úspěch, se postaral Příhoda.

Góly: 10., 50. a 55. Kozojed, 25. a 53. Šána, 32. Kubík (PK), 48. Příhoda – 74. Whittingham. Rozhodčí: Jirsa. ŽK: 2:2. Diváci: 70. Poločas 3:0. Stonařov: Měrtl – Bláha, Příhoda, Nešpor, Škrdla – Kubík, Urbánek, Kozojed, Čumpl (72. Turoň) – Šána, Šmarda.

SLAVOJ POLNÁ B – M. BUDĚJOVICE 2:2

Záloha Slavoje potřebuje body jako sůl, ale i tentokrát bylo vidět, že není v nejlepším rozpoložení. Favorita z Budějovic poslal do trháku již v 7. minutě Kosmák. Domácí měli naštěstí ve svých řadách Čalouda, který po půlhodině hry vyrovnal. A když Svoboda vrátil hostům ještě před přestávkou jednobrankový náskok, tak znovu zakročil Čaloud. Dvanáct minut před koncem překonal Dvořáka v budějovické brance podruhé a postaral se o druhý bodový zisk v sezoně. I tak se ale jeho tým krčí na posledním místě tabulky.

Góly: 33. a 78. Čaloud – 7. Kosmák, 40. Svoboda. Rozhodčí: Gruber. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas 1:2. Slavoj Polná B: Mezera – Voráček, Koumar (90. Jan Bohdálek), Kratochvíl, Šorf – Jirka, Sedmík (70. Jakub Bohdálek), Mühlfeit, Apfelthaler – Juříček (75. Drápela), Čaloud.

Kvalifikace o postup na ME ČR - Francie.
Američtí fotbalisté drželi s Francií krok tři čtvrtiny

V. BERANOV – HAMRY 0:4

Čekalo se, že souboj čtvrtého s pátým bude vyrovnaný a opravdovou bitvou o body. Jenže domácím vůbec nevyšel start zápasu. Po pětadvaceti minutách už to bylo díky trefám Šabarta, Russe a Havlíka 3:0 pro hosty, a to už se pak těžko hraje. Velký Beranov byl tímto vývojem pochopitelně zaskočen, a přestože měl pár možností korigovat, tak Pinkava v hamerské brance byl k nepřekonání. Výhru jeho týmu tak čtvrt hodiny před koncem pečetil Jun.

Góly: 12. Šabart, 18. Russ, 25. Havlík, 76. Jun. Rozhodčí: Chromý. ŽK: 2:4. Diváci: 100. Poločas: 0:3. Velký Beranov: Procházka – Kittler, Štumar, Ganzwohl, Eliáš – Pokorný (69. Molva), R. Kittler, Pýcha (46. Wendl), Kovařík (83. Š. Trnka) – Křenek (46. M. Trnka), Svoboda.

NEDVĚDICE – LUKA N. J. 1:0

Na hodně těžkém terénu se hrál vyrovnaný fotbal, v němž si každý z mančaftů vytvořil po dvou gólových šancích. Rozhodující moment přišel třináct minut před závěrečným hvizdem. Hráči Nedvědice zahrávali dlouhý aut, gólman Luk Kanswohl jej chtěl vyboxovat, ale míč trefil tak smolně, že ten zaplul do hostující branky. „Byla to spíše šťastná výhra, když gólman hostů v závěru zaváhal při jednom zákroku, což nám přihrálo dva body navíc,“ potvrdil kapitán SK Pernštejn Michal Havlíček.

Gól: 77. vlastní Kanswohl. Rozhodčí: Landsman. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas 0:0. Luka n. J.: Kanswohl – Kašík, Zámostný, Pokorný, Kubeš – Horáček, Navrátil, Bratršovský, Vařejka – Čihal, Hájek.

Telč. Ilustrační foto.
V Telči se můžete vydat na speciální archeologickou procházku