Ten vstřelil v dresu béčka Telče při jeho výhře 6:1 na hřišti rezervy Kostelce čtyři branky. „Zápas to ale nebyl tak jednoznačný. Prohrávali jsme a vyrovnali až ke konci prvního poločasu. Pak už se nám začalo dařit lépe. První půle od nás nebyla nic moc, i když šancí jsme měli dost,“ pousmál se Roman Hejda.

Díky čtyřem zásahům zaokrouhlil počet svých letošních tref už na rovných třicet. „Myslím ale, že nějak zvláštní pozor si na mě obránci soupeře nedávali,“ poznamenal.

Páteční divizní utkání na Bouchalkách slibuje vyrovnanou podívanou. Desátý Žďár (v černých dresech) vyzve jedenáctou Velkou Bíteš (ve žlutých dresech).
Úvod Velikonoc ve znamení fotbalu: Zpestří jej magnet v přeboru i divizní derby

A jak viděl své branky? „První jsem dosáhl hlavičkou po centru z lajny. Druhý po pěkné nahrávce do uličky, kdy jsem gólmanovi udělal kličku a zakončil do prázdné branky. Třetí byla střela z vápna přesně k tyči a ten poslední už si ani nevybavím,“ popisoval.

Ačkoliv je béčko Telče ve 4. třídě první, na postup nemyslí. „Spoluhráči, kterým je vesměs k padesátce, jít výš nechtějí. A ani já už v mých šestatřiceti letech také nejsem nejmladší,“ vysvětloval.

O klasickém rezervním mužstvu se tak v případě Telče nedá hovořit. „To určitě ne. Z kádru áčka s námi nikdo nechodí,“ potvrdil.

Nedělní krajské derby mezi divizními fotbalisty Ždírce (ve žlutých dresech) a FC Žďas (v bílém) nakonec přineslo nerozhodný výsledek 2:2.
Votava: Naše velká chyba. Ve vyrovnání jsem neustále věřil, kontroval Pohanka

Kvality ovšem má kádr Telče B vysoké. „Jedná se o fotbalisty, co hráli 1. A třídu, ale i výše. Fotbalově nad soupeři čníme a v klidu je přehráváme,“ nastínil.

Také Roman Hejda by se nebránil tomu, hrát až do padesáti let. „Pokud by zdraví dovolilo a byli by spoluhráči, nebránil bych se tomu. Letos bych chtěl dosáhnout mety padesáti vstřelených branek,“ dodal Hejda.