Lídr soutěže z Bedřichova to zvládl, i když výhru 2:0 nad rezervou Havlíčkova Brodu trenér Zbyněk Peštál nepřeceňuje. „V první půlce byli hosté lepší, fotbalovější, měli větší držení míče a byli nebezpečnější. Jen díky jejich nemohoucnosti v zakončení to bylo 0:0,“ hodnotí kouč Bedřichova.

Ten to hráčům o přestávce vysvětlil. „Byla bouřka v kabině, a kluci pak začali víc běhat a brzy jsme se dostali do vedení. Tím jsme se dostali do zápasu a byli myslím lepší,a dali jsme druhý gól. Naštěstí pak hosté neproměnili penaltu, kterou se mohli dostat zpět do hry, a my už to dohráli v klidu,“ potěšilo Peštála „Výkon ke spokojenosti nevedl, ale tři body se počítají. Kluci si mákli, a i když se nedařilo, tak to dokázali zvrátit, a to je důležité. Výhra nám dodá sebevědomí,“ míní Peštál.

Ještě náročnější to prý bude v Kamenici. „Do příštího týdne máme hodně na čem pracovat. Kamenice bude těžší soupeř, musíme to zvládnout v lepší kvalitě, a tím nechci shazovat výkon Brodu, protože byl v první půlce lepší,“ dodává.

Výsledek 8:0 hovoří za vše. Dobronín rozjel jaro skvěle. Ano, měl papírově snadného soupeře, poslední Pacov, ale že to bude takový gólový gejzír, to jisté nebylo. „Znám svůj tým, dokážeme dát hodně branek, ale také hodně jich dostat. Proto jsem rád, že tam je nula. Kluci k tomu přistoupili zodpovědně,“ říká kouč Dobronína Jan Chramosta.

Samotný zápas začal prý tradičně. „Klasicky jsme během pěti minut nedali tři šance,“ kroutil hlavou. Ale pak už to začalo a nakonec hosty zavalila osmibranková lavina. „Oni dělali velké hrubky, které jsme potrestali. Mě těší, že Tomáš Kraučík zvládl v brance premiéru. Chytil tam jednu šanci, a tím podpořil ten výsledek. Bylo to dobré, ale příští kolo v Brodě to bude jiné,“ má jasno kouč Dobronína.

Skvěle odstartovala také Telč, která na svém hřišti deklasovala 4:0 humpolecké „béčko“, jemuž oplatila podzimní porážku 1:6. Předposlední celek tabulky tak překvapivě snadno zvítězil. A důvod? „My jsme přistoupili k zápasu jinak než u nich, věděli jsme, že musíme hrát ze zajištěné obrany,“ říká trenér Jiří Nerad, který nastoupil v základní jedenáctce.

A udělal dobře, protože se postaral o brzké vedení Telče! „Bylo to se štěstím, dorážel jsem to jen do prázdné,“ popsal úvodní trefu zápasu, který domácí ovládli. Ještě do poločasu se trefili Jančo, poté Hejda zvýšil už na 3:0. „Věděl jsem, že když budou prohrávat, začnou se hádat. My jsme hráli důrazně, fyzický fotbal, to se jim nelíbilo. Oni to museli jen nakopávat,“ těšilo Jiřího Nerada. „V jejich obranné fázi jsme je přejížděli, dělali chyby, ani brankář nebyl moc jistý,“ doplňuje hrající trenér.

Nakonec z toho bylo díky jeho druhému gólu 4:0. „Ve druhé půlce už bylo vidět, že jsme v pohodě. A opět jsme měli štěstí při tom gólu. Ale já jsem hlavně rád, že jsme byli na zápas lépe připravení a zvolili jsme dobrou taktiku. Teď musíme zamakat a zvládnout to i v sobotu v Mírovce,“ má jasno Nerad.