I. A TŘÍDA – SK. A

ROZSOCHATEC – ČERNÍČ 2:0

Začátek zápasu dvou nováčků byl vyrovnaný a Černíč půlhodinu držela krok. Solidní přlíležitost ke skórování měl po faulu na Michala Leitkepa jeho bratr Vít, ale přímý kop zastavila zeď. Závěr poločasu patřil Rozsochatci, který jednoduchými nákopy dostal soupeře pod tlak a měl čtyři dobré šance ke skórování, ale Černíč podržel Kamil Novák. „Zachytal výborně, ale vůbec nevím, proč jsme přestali hrát,“ kroutil hlavou trenér hostů František Distel.

Ve druhém dějství měl velikou šanci Lacina, postupoval sám na Bílka, jenže skórovat nedokázal. „To je naše největší bolest,“ postěžoval si na špatnou koncovku Distel. A Rozsochatec trestal. Po standardní situaci se z dorážky prosadil Brož, v závěru po dalším centru ze strany potvrdil výhru Venc. „Nehrajeme špatně, ale bohužel nejsme už několikátý zápas kompletní a nedáváme jasné šance,“ dodává kouč Černíče.

Góly: 67. Brož, 84. Venc. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 3:0. Diváci: 80. Poločas 0:0. Černíč: K. Novák – V. Leitpek, Nosek, Gall, Bruzl (72. Janko) – M. Leitkep, Pöndl (77. Deutschar), Janoušek, Doležal – Brom, Lacina.

TŘEŠŤ – H. BROD B 6:1

Domácí už potřebovali naplno bodovat a hnát dopředu je měla solidní návštěva. Jenže začátek byl ze strany třešťských fotbalistů nepovedený. Už ve 4. minutě zapomněli na havlíčkobrodského Horna, který otevřel gólový účet zápasu. To domácí probralo, takže brzy se slavilo vyrovnání, o které se postaral Tausch. Třešť měla navrch, což se projevilo i na skóre. Do konce poločasu se trefili Lovětínský, Herkner a Kantor, a o osudu utkání bylo takřka rozhodnuto.

Ve druhém dějství šlo jen o to, aby domácí nepustili soupeře do hry. A to se jim povedlo. Brodská rezerva už brankáře Pokorného nepřekonala. Výhru Třeště pak pečetili ještě Rod a svým druhým gólem v utkání Kantor.

Góly: 8. Tausch, 25. Lovětínský, 31. Herkner, 40. a 83. Kantor, 79. Rod – 4. Horn. Rozhodčí: Bílek. ŽK: 1:1. Diváci: 170. Poločas 4:1. Třešť: Pokorný – Tausch, Kříž, Bečica, Lupač – Krejčí (79. Klaus), P. Svoboda (68. Rod), Kantor, Lovětínský – Budíček, Herkner.

KAMENICE – TELČ 4:2

Šlágr dvou týmů z vršku byl divácky velmi atraktivní. Kamenické poslal brzy do vedení Filípek, ale radost domácího publika brzy opařil skórující Jančo. Ani Telči ale euforie z vyrovnání nevydržela dlouho. Divokou šistiminutovou pasáž totiž okořenil přesnou trefou Zahradník, a domácí znovu vedli. Telč ale makala a v závěru poločasu za to byla odměněna. Kudláček obstaral gól do šaten a vyrovnal na 2:2.

Ve druhé části se bojovalo o každý metr hřiště a čekalo se na chybu. Pár šancí diváci viděli, ale proměnit dokázal až tu z 68. minuty Filípek. Telč pak chtěla vyrovnat, začala útočit, ale vyrovnat nedokázal. Místo toho lídr soutěže výhru potvrdil. Sedm minut před koncem Dejmek pojistil tři body.

Góly: 13. a 68. Filípek, 18. Zahradník, 83. Dejmek – 15. Jančo, 44. Kudláček. Rozhodčí: Burian. ŽK: 1:1. Diváci: 142. Poločas 2:2. Telč: Misař – Nerad, Jančo, Všohájek, Vašina (25. Sevelda) – Žákovský, Páral, Novák, Kudláček – Lacko (77. Kadlec), Beňo (86. Kujal).

KOSTELEC – N. RYCHNOV 1:5

Počítalo se s čistým bodovým ziskem, ale Kostelec je momentálně v tak špatném rozpoložení, že si odtud odvezl všechny body i tápající Nový Rychnov. Pro něj to byla teprve druhá výhra v sezoně. Přitom domácí začali solidně, po Zadražilově gólu vedli, ale navýšit ho nedokázali a do poločasu o něj ještě přišli. Hostující tábor rozjásal v 39. minutě Šustr.

O osudu utkání pak rozhodla úvodní čtvrthodina druhého dějství. Nový Rychnov totiž skóre otočil. V rozmezí 51. a 57. minuty udeřili Faltýnek a Kratochvíl, což domácí vykolejilo úplně. Další chybu Kostelce potrestal zanedlouho Šustr a zmar hostitelů podtrhl deset minut před koncem Brož.

Góly: 26. Zadražil – 39. a 67. Šustr, 51. Faltýnek, 57. Kratochvíl, 80. Brož. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 0:3. Diváci: 90. Poločas 1:1. Kostelec: Žatečka – Kružík (46. Flégr), Hrubeš, Lapeš, Procházka – Vavroušek (46. Mašek), Votava (74. Smejkal), Fejt, Doležal – Neděla (64. Paul), Zadražil.

I. A TŘÍDA – SK. B

MORAVEC – DOBRONÍN 1:2

Měla to být jednoznačná partie v režii host, kteří hrají na špici tabulky, kdežto domácí se topí na samotném dnu. Ale po první půlce to spíš vypadalo na překvapení, protože po Toufarově gólu Dobronín ztrácel. Svěřenci trenéra Chramosty ale ve druhém dějství zabrali, Smejkal po devíti minutách vyrovnal, a v 74. minutě dokonal Tomáš Sedláček obrat. Hosté tak na „povinnou“ výhru dosáhli, ale také se na ni pořádně nadřeli.

Góly: 38. Toufar – 54. Smejkal, 74. T. Sedláček. Rozhodčí: Šrámek. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas 1:0. Dobronín: Jonáš – Novotný, Cink, Hlávka, Laňka – Horáček, Smejkal, L. Sedláček, Pospíchal – Diňa (90. Petruš), T. Sedláček (90. Mikšíček).