V kádru Sapeli to byla přes krátkou letní pauzu pěkná škatulata. Předseda klubu a zároveň jeden z koučů Jiří Babínek je rád, že se počet výrazně nesnížil. „Jsem spokojený, že jsme dokázali reagovat na velký odchod hráčů starší generace, nebo těch, kteří hledali jinou cestu a odešli z klubu. Byli jsme najednou bez nějakých osmi hráčů, ale rozhodli jsme se, že se do toho ještě pustíme a náhradu sehnali,“ reaguje Babínek.

Na místo osmi hráčů, kteří skončili, sehnal šestici nových tváří. Mládí hru určitě oživí aktivitou, Bartoš s Adamcem by zase měli vnést do utkání trochu klidu.

„Dali jsme myslím do kupy dobrý mančaft, který nebude moc zkušený, ale myslím, že sílu bychom mohli mít v záložní řadě. Ta se jeví dobře a myslím, že časem se sehraje i obrana. I brankáři jsou na úrovni, ale neříkám, že ani útočníci nejsou na úrovni, jen to nejsou rození útočníci,“ ví jeden z trenérů Sapeli Polná.

A právě ofenziva mu dělá trochu vrásky. Po odchodu Szabóa, Kozojeda a Příhody se bude hledat střelec. „Přiznám se, že nevím, jak budeme dávat góly. Jsme bez tří útočníků, a teď to musíme nějak rozčlenit mezi ty nové, kteří si na post útočníků teprve zvykají,“ doplňuje Jiří Babínek.

Na druhou stranu chápe, že od takřka nového mančaftu nemůže chtít hned od začátku zázraky. „Každý hráč, co přišel, je vytržený z kontextu týmu, kde působil. A navíc ne každý jde na post, na který byl zvyklý. Musí si s tím poradit on i spoluhráči. A my musíme mít vizi, jak se to musí zlepšovat. Jsme teprve na začátku, takže chvilku bude trvat, než si to všechno sedne,“ má jasno.

A protože výběr Sapeli čeká ostrý start, o kvalitách a úrovni nejspíš napoví právě první kola. „Myslím, že Bystřice s Chotěboří nám nastíní, jak na tom jsme. Pro některé to bude křest ohněm, ale myslím, že nás to může posunout do nějakých mantinelů, jak hrát. Podle mě je skoro dobře, že ten los je takový,“ míní trenér, jehož tým v neděli hostí ve Stáji Bystřici, o týden později pak jede na hřiště Chotěboře.

„My jsme se vezli na vítězné vlně spoustu let, a buď se na ní poveze dál, nebo to bude skřípat. Nějak to dopadne, je to jen fotbal,“ říká Jiří Babínek, který si žádnou metu a umístění, do kterého by chtěl skončit, nevytyčil. „Cíl je uhrát každý zápas co nejpoctivěji, pak uvidíme, na co to bude stačit,“ dodává.