Beranovští sice odehráli s Bohdalovem poměrně vyrovnané střetnutí, shořeli ale na vlastní neproduktivní koncovce. Především v první polovině druhého dějství měli dostatek šancí na vstřelení vyrovnávací branky.

Jneže neproměnili ani ty největší příležitosti. „Je pravdou, že jsme sestavu na toto utkání skládali tak nějak všelijak,“ krčil rameny po utkání trenér Roman Vyskočil.

Trenér FC Vysočina David Oulehla ani po výhře nad Opavou svěřence moc nechválil. Podle něj čeká jeho tým ještě obrovský kus práce.
Nemáme co slavit. Náš výkon nebyl ani náhodou dokonalý, uvědomuje si Oulehla

Ten měl sice k dispozici více hráčů než domácí celek, ale věkově byl jeho tým mladší. „Pomohlo nám šest dorostenců. Po pravdě řečeno, toto utkání jsme brali jako přípravu,“ vysvětlil beranovský kouč.

Hostům vadilo vyřazení ze soutěže z důvodu ztráty dalšího utkání o víkendu. „Teď si musíme najít soupeře. Na poslední víkend před mistrákama už máme protivníka domluveného (doma s Havlíčkovým Brodem B – pozn. aut.), protože jsme počítali, že v dalším kole poháru bychom s Bedřichovem asi neuspěli,“ prozradil Vyskočil.

V prvním kole Krajského poháru Vysočiny porazili fotbalisté Bohdalova (ve žlutém) na svém stadionu Velký Beranov 3:0.
Výprask. Myslibořice vyprovodily Náměšť desítkou. Nedařilo se klubům z Jihlavska

Jenže. Velký Beranov nepostoupil, což se ostatně nepodařilo ani Bedřichovu. „Zkusíme najít někoho na tento víkend,“ opakuje kouč. „Potřebujeme hrát a zkoušet mladé kluky. Po sestupu z 1. A třídy jim chceme dát šanci a potřebujeme je otestovat.“

V Beranově nemají pro příští sezonu velké ambice. O okamžitém návratu o třídu výš se zde také nemluví. „Určitě ne,“ odmítá postupové choutky Roman Vyskočil. „Teď jsme v takové situaci, že se musíme dát v klubu všichni do kupy. Nám chyběly dorazové ročníky z dorostu, takže, jak jsem říkal, budeme zapojovat mladé šestnáctileté kluky. Jak jsme ostatně v Beranově zvyklí. Doplňovat tým z vlastních odchovanců.“