Kamenice nad Lipou vyhrála o poslední březnové sobotě 4:1 ve Štokách a dál drží ve skupině A jedenáctibodový náskok.

Lídr skupiny cestoval na Havlíčkobrodsko jako favorit, ale vysoké vítězství se nerodilo úplně lehce. „První zápasy po zimní přestávce bývají vždycky nevyzpytatelné. To platilo i tentokrát. Proto jsem rád, že jsme utkání zvládli,“ ohlížel se za startem do fotbalového jara trenér Kamenice nad Lipou Josef Hadrava.

Kamenici chyběli čtyři fotbalisté, kteří patří do základní sestavy, nastoupit nemohl ani obvyklý brankář áčka Ondřej Přibyl. Dorostenec Ondřej Přívratský ale roli zvládl. „Soupeř kopal dvě penalty, tu druhou náš brankář naštěstí chytil. Po proměněné první penaltě jsme vedli jen o gól, nebyli jsme úplně v klidu,“ vracel se k zápasu ve Štokách kamenický trenér.

Problémy se sestavou mají v současné době divizní fotbalisté Staré Říše (v červeném). Situace dospěla až tak daleko, že v Břeclavi musel na hrot útoku gólman Jícha.
Gólman na hrotu útoku místo v brance? U fotbalistů divizní Staré Říše nyní ano

Kamenice vedla od 18. minuty, skóre otevřel elitní kanonýr krajských soutěží Martin Dvořák. Další góly padaly až po přestávce. Na 0:2 zvyšoval v 53. minutě Tomáš Zahradník, v 68. minutě domácí František Buben snížil z prvního pokutového kopu pro domácí na 1:2.

Dvoubrankový náskok hostům vrátil v 73. minutě Josef Hadrava a konečnou podobu dal výsledku v 89. minutě svým devětadvacátým gólem v soutěži Martin Dvořák.

V týdnu už v Kamenici nad Lipou pochopitelně mysleli na nadcházející utkání, letošní soutěžní premiéru v domácím prostředí. A vrásky trenérovi dělaly nejen fotbalové věci. „Mám obavu z počasí, předpověď není pro fotbal úplně příznivá. Ve Štokách bylo hřiště kvalitní, teď ve druhém jarním kole to tak vypadat nemusí. Snad se nebude hrát na umělce, té mají všichni už plné zuby,“ řekl k rozpoložení v klubu Josef Hadrava.

Fotbalisté Speřic (v červeném) zdolali na úvod jarní části Sapeli Polnou 3:1. Naopak Ledeč nad Sázavou (v pruhovaném) doma podlehla Nové Vsi vysoko 1:5.
Lídr přeboru ze Speřic sice vyhrál, ale příliš nezářil. Třebíč zahájila úspěšně

Návrat zimního počasí by mohl negativně poznamenat návštěvnost zápasu, v němž Kamenice v sobotu 2. dubna od půl čtvrté odpoledne přivítá Třešť.

Ta je se sedmnácti body aktuálně osmá, jaro zahájila výhrou 5:2 nad poslední Leštinou. „Umístění Třeště neodpovídá kvalitě tohoto mužstva. Třešť se snaží hrát fotbal, s takovými soupeři se nám hraje dobře. Znovu ale nebudeme kompletní, dva hráči budou delší dobu mimo,“ dodal trenér Kamenice nad Lipou Josef Hadrava.