Ačkoliv venku panuje tuhá zima, fotbalové kluby se postupně pouští do herní přípravy před jarní částí letošního ročníku.

Krajské derby bylo v sobotu k vidění ve Velkém Meziříčí. Domácí účastník třetí ligy vyzkoušel v souboji s divizní juniorkou FC Vysočina nováčka na postu gólmana. „Dvacetiletý Matěj Pelán patří Zbrojovce Brno, ale na podzim chytal krajský přebor v Dukovanech. Domluvili jsme se na tom, že u nás bude na měsíční zkoušce,“ popisoval kouč Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

Výkon v prvním utkání byl prý hodně slibný. „Matěj nás během zápasu několikrát zachránil. Utkání se mu povedlo, naznačil určitý potenciál,“ usmíval se.

Jako kvalitní prověrku vnímají fotbalisté Štoků (v černém) účast na letošním ročníku Bernard cupu. Loni turnaj sice vyhráli, ale letos je obsazení velice kvalitní.
Obhájce loňského Bernard cupu, fotbalisté Štoků, se letos za favorita nepovažují

Sobotní zápas nabídl dva rozdílné poločasy. V tom prvním byli lepší jihlavští mladíčci, kteří vedli 1:0. Po změně stran ale Velké Meziříčí zápas třemi góly otočilo.

S výkonem svých hráčů nebyl lodivod Velmezu úplně spokojený. „Bylo znát, že jsme hráli po dlouhé době. Hlavně směrem dozadu tam bylo příliš hluchých míst, v tom se musíme zlepšit,“ dodal Šimáček.

Podobné hodnocení vystavil utkání také trenér hostujícího celku. „Hrál se oboustranně otevřený fotbal se spoustou šancí. Bohužel my jsme ty naše řešili velmi špatně,“ postýskl si kormidelník Jihlavy B Kamil Průša.

Hokejové utkání mezi SKLH Žďár nad Sázavou (v černých dresech) a HK Nový Jičín, v němž Plameny svému soupeři podlehly 4:5 po samostatných nájezdech.
PODÍVEJTE SE: Bruslaři posílili šanci na play-off, Plameny padly až po nájezdech

Za výkon v první půli ale své svěřence pochválil. „Byli jsme Meziříčí minimálně vyrovnaným soupeřem. Po velkém prostřídání před druhou půlí jsme v ní už tahali za kratší konec,“ všiml si.

Divizní fotbalisté Humpolce zdolali Hlubokou nad Vltavou 5:2. „Proměňovali jsme šance, prosadili se oba útočníci, to bylo velké pozitivum. Líbilo se mi i dobré nasazení týmu, takto by se mělo hrát o záchranu,“ lebedil si asistent trenéra A.F.C Pavel Štěpán.

Sobota pak nabídla porovnání sil lídrů krajských přeborů na Vysočině a jižní Moravě. Béčko Líšně v Pelhřimově zvítězilo poměrně jednoznačně 3:0. „Zápas přinesl důkaz, že jihomoravský přebor je kvalitnější než ten na Vysočině. Líšeň byla od začátku lepší, my jsme se kromě pár pasáží herně nechytali. Hlavně pro mladé hráče to ale bylo poučné, jak fotbal ve vyšší soutěži vypadá,“ řekl kouč Richard Zeman.

FOTBAL - PŘÍPRAVY KLUBŮ Z VYSOČINY
VELKÉ MEZIŘÍČÍ – JIHLAVA B 3:1
Góly: Plichta 2, Mirek Malata – Trojan. Poločas: 0:1. Velké Meziříčí: Pelán – Hron, Puža, Sysel, Bouček – Lokvenc, Karmazín, Šuta, Štourač, Crhan – Plichta. Střídali: Dubec, Mirek Malata, Marek Malata, Vašíček, Partl. Jihlava B: Janota – Wiederlechner, Horák, Mikuška – Klouček, Trojan, Dvořák, Miška, Jiroušek – Bulička, Zimmermann. Střídali: Nevěčný, Pekárek, Maršík, Reitmajer.

HUMPOLEC – HLUBOKÁ N. V. 5:2
Góly Humpolce: Pešek 3, Havlín, Šerý. Poločas: 2:1. Humpolec: Prchal – Kameš, Maršík, Pecha, Homola – Havel, A. Zástěra, Luňáček, Šmíd – Pešek, Havlín. Střídali: Benc, Š. Zástěra, Šerý, Podoba, Hybš, Hrala.

PELHŘIMOV – LÍŠEŇ B 0:3
Poločas: 0:2. Pelhřimov: Holický – Viktora, Adam, Vacek, Homolka – Vopálenský, Hotovec, Niederle, Morava – Fialka, Honzl. Střídali: Pech, Fikar, Skořepa, J. Poul, Hána, Mareš.