I. B TŘÍDA - SK. A

POHLED – ČERNÍČ 5:0

Domácí šli do vedení hned v první minutě zápasu, kdy se po rozehrávce dostal balon na Homolu, který vyhrál souboj a našel Michala Sobotku. Pak se po několika neproměněných šancích prosadil Lukáš Hospodka, když po rohovém kopu číhal na zadní tyči. Na poločasový stav 3:0 zvýšil Drlík, který ze strany mířil do spojnice, od které se balon odrazil do sítě. Soupeř měl pár střel, ale z nich nic nebylo. Stejně tak i po přestávce, a proto úřadovali opět jen domácí, kteří ještě přidali dvě branky, když se trefil končící Petr Slanař.

Góly: 1. Michal Sobotka, 26. L. Hospodka, 39. Drlík, 58. a 73. Slanař. Rozhodčí: Zadina. ŽK: 2:3. Diváci: 85. Poločas: 3:0. Černíč: Novák – V. Leitkep, Gall, Deutschar (82. Krejčí), M. Leitkep – Beseda (58. M. Lovětínský), Kříž (74. Doležal), Janoušek (46. Povolný), Brom – Lacina, Čermák.

H. BROD C – A. DŮL 2:3

Domácí v prvním poločase propadli v obraně, když soupeř hrál kolmé balony dopředu a domácí je nedokázali zachytávat a inkasovali hned tři branky během dvanácti minut. „Po přestávce jsme si řekli, že takhle ne, že chceme hrát jinak,“ uznal brodský kouč Milan Meloun.

A změna domácím prospěla. Začali mít více ze hry a chtěli uhrát na závěr jara alespoň remízu. Nejprve kopali po faulu penaltu, kterou proměnil Fialka a poté se prosadil Udržal. Ovšem víc už domácí nestihli. Zkušený Antonínův Důl si těsné vedení uhlídal a sezonu tak podtrhl tříbodovým ziskem.

Góly: 52. Fialka (PK), 54. Udržal – 9. Tichánek, 12. Šabatka, 21. Kovačík. Rozhodčí: Rosický. ŽK: 0:0. Diváci: 17. Poločas: 0:3. Antonínův Důl: Hanusek – Všohájek, Vorálek, Čurda, Pokorný – Kříž, Šancl, Tichánek, Šabatka – Zdarsa, Kovačík (46. Gavallér).

I. B TŘÍDA – SKUPINA B

VELKÝ BERANOV – ŠTĚPÁNOV 8:2

Fotbalisté Štěpánova už před utkáním věděli, že je sestup do okresního přeboru nemine. Možná i to se podepsalo na jejich výkonu v letošní derniéře. Hosté sice šli po čtvrthodině hry do vedení, ale pak už měli jasně navrch hráči Velkého Beranova, kteří ještě do poločasu zadělali na jednoznačný výsledek. Dvakrát se totiž trefil jak Svoboda tak Ganzwohl. Ten navíc po změně stran zkompletoval hattrick. A když zacílili přesně ještě Novák, Pýcha a Eliáš, byla z toho skvělá velkoberanovská rozlučka.

Góly: 30. a 40. Svoboda (první z PK), 37., 45. a 61. Ganzwohl, 51. Novák, 57. Pýcha, 63. Eliáš – 15. Sabadashka, 76. Kintr. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 1:2. Diváci: 78. Poločas: 4:1. Velký Beranov: Procházka – P. Kittler, Kovařík (61. Mátl), Ganzwohl, Eliáš (68. Švoma), Novák (63. Molva) – Pokorný, Smejkal, R. Kittler – Pýcha, Svoboda.

BOHDALOV – RANTÍŘOV 4:0

Derniéru s letošním ročníkem začali fotbalisté Bohdalova ve velkém stylu. Už v 11. minutě odstartoval své střelecké představení vedoucí brankou Koukal. Ve 25. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek Aleš Neuman, za další dvě minuty to bylo po druhé přesné trefě Koukala již 3:0. Na další branku pak čekala šedesátka diváků více než hodinu hry, v poslední minutě Koukal završil svůj hattrick a uzavřel na konečných 4:0.

Góly: 11., 27. a 90. Koukal, 25. A. Neuman. Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 3:0. Rantířov: Böhm – Procházka, Živný, L. Horáček, Hála – Lát (35. Suchý), Bartejs, Chudoba, Tichánek (65. Housa) – Kubů, Kozák.

NEDVĚDICE – STONAŘOV 2:2

Úvod zápasu byl hektický, už v 5. minutě šli hráči Nedvědice do vedení po brance Vašíčka. Hned za dvě minuty ale hosté po hraniční ofsajdové situaci vyrovnali Lázničkou – 1:1. Ve 23. minutě přišel centr z levé strany od Prudkého a Havlíček z voleje vrátil domácím barvám vedení. Zápas však skončil nerozhodným výsledkem, v 71. minutě si na dlouhý balon za obranu Nedvědice naběhl Kozojed a vyrovnal na konečných 2:2. „Podle mého jsme si zasloužili zvítězit, hlavně v první půli, v ní jsme měli přidat další branku. Ve druhé půli už to, i kvůli velkému vedru, nebylo úplně ono,“ sdělil kapitán SK Pernštejn Michal Havlíček.

Góly: 5. Vašíček, 23. Havlíček – 7. Láznička, 71. Kozojed. Rozhodčí: Fryč. ŽK: 0:0. Diváci: 80. Poločas: 2:1. Stonařov: Měrtl – M. Příhoda, urbánek, Láznička (65. Kalenda), Kozojed – Špaček, Šmarda, Škrdla, Bargl – Kubelka (78. Stoklásek), Plavec.

SLAVOJ POLNÁ B – STAŘEČ 8:1

Polenský Slavoj neponechal nic náhodě a rezervu výrazně vyztužil o některé fotbalisty z divizního A-týmu. V základu se dokonce objevil exjihlavský Ondřej Šourek, který vyztužil obrannou formaci. A tomu pochopitelně tým Stařče nemohl konkurovat. Rozhodnuto bylo již po prvním poločase, ve kterém Jelínek dokonce stihl nastřílet hattrick. Jednou se prosadil ještě Voráč, který se zapsal do listiny střelců i ve druhé půlce. Ta vypadala podobně, a tak si domácí v derniéře sezony, kterou na poslední chvilku zachránili, pořádně zastříleli.

Góly: 8., 42. a 43. Jelínek, 23. a 62. Voráč, 52. Kratochvíl, 73. Kavka, 78. Čaloud – 69. Bříza. Rozhodčí: Kříž, ŽK: 0:1. Diváci: 60. Poločas: 4:0. Slavoj Polná B: Skočdopole – Gondek, Jaroš, Šourek, Kratochvíl (62. Šorf) – Procházka, Körber, Voráč, Holub – Kavka, Jelínek (69. Čaloud).

LUKA N. J. – MORAVSKÉ BUDĚJOVICE 2:0

Rozdílovým hráčem fotbalistů Luk byl Filip Toman, který zaznamenal dvě branky. Rozhodující byla akce z předposlední minuty první půle. Hosté totiž zmobilizovat síly v přestávce nedokázali, a když Toma udeřil po hodině hry podruhé, bylo zaděláno na vítěznou louckou rozlučku.

Góly: 44. a 68. F. Toman. Rozhodčí: Jirsa, ŽK: 2:0. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Luka nad Jihlavou: Kanswohl – Kubeš, Číhal, Vařejka (70. Kucarov), Navrátil – Bratršovský, Vomela (79. Kreigsmann), Toman (90. Poláček), Zámostný – Hintnaus, Pokorný.