I. B TŘÍDA – SK. A

BATELOV – ŽDÍREC B 6:3

Batelov začal zostra, měl dvě velké šance, ale ty nedal, a od 11. minuty, v níž udeřil ždírecký Malínský, ztrácel. Marian Blaško po půlhodině hry sice srovnal, ale závěr poločasu patřil opět hostům. Navrátil vrátil svému týmu vedení, které ještě znásobil Klimeš, a s Batelovem to vypadalo bledě.

O přestávce ale domácí zmobilizovali síly a ve druhé půlce předvedli parádní obrat. Svým druhým gólem k němu v 62. minutě zavelel Marian Blaško. To jeho tým vyburcovalo natolik, že po chvíli bylo díky Svěrákovi vyrovnáno, a po dalších třech minutách už Koreš zajistil Batelovu vedení! Zaskočení hosté byli v tu chvíli na ručník, čehož využil i Havlíček, ten zvýšil na 5:3. Tečku za divácky atraktivním zápasem udělal Kupka.

„Začali jsme dobře, měli jsme dvě obrovské šance, ale ty jsme nedali a soupeř nás za to potrestal. O půlce jsme si řekli, že to zkusíme zdramatizovat, a v rozmezí deseti minut jsme to otočili. Dávali góly po krásných akcích,“

Góly: 35. a 62. M. Blaško, 64. Svěrák, 67. Koreš, 72. Havlíček, 85. Kupka – 11. Malínský Lukáš, 38. Navrátil, 42. Klimeš. Rozhodčí: Maar. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 1:3. Batelov: Cháb – Ramach, Hron, Beseda (15. Z. Kapoun ml.), Svěrák (79. Kupka) – Ehrenberger, L. Kapoun (58. Poledna), Koreš (87. Janko), Havlíček – Vostál, M. Blaško.

A. DŮL – SVĚTLÁ B 2:7

Domácí trenér lepí týden co týden sestavu, a i tentokrát měl k dispozici hodně okleštěný kádr, který bohužel hostům nestačil. Antonínovu Dolu vůbec nevyšel start, hned v 3. minutě se prosadil Šmíd. A pak začal úřadovat kanonýr Křikava, který dal dvě branky, mezitím ještě stihl udeřit Dibelka, takže po 36. minutách už to bylo 0:4! Vorálek v závěru půlky alespoň snížil.

Ale nebylo to nic platné. Že bude zápas zcela jednoznačný i po změně stran, to zařídil hostující Josef Novák, který zkompletoval za půlhodinu hattrick. Nic tedy neřešil gól Kovačíka, který jen zmírnil další těžkou porážku domácích.

Góly: 42. Vorálek, 62. Kovačík – 3. Šmíd, 19. a 36. Křikava, 22. Dibelka, 55., 58. a 87. Novák. Rozhodčí: Chromý. ŽK: 1:3. Diváci: 145. Poločas: 1:4. Antonínův Důl: Hanusek (56. Vyskočil) – Kalný, Slavík, Čurda, Jleček – Pokorný (70. Čermák), Vorálek, Krejčí, Volák – Gavallér (56. Kovačík), Zdarsa.

I. B TŘÍDA – SK. B

LUKA N. J. – STONAŘOV 1:2

Derby má mít vždycky grády, ale tentokrát se diváci ničím moc kochat nemohli. Hra postrádala spád. Alespoň že padly nějaké góly. V první půlce byli nebezpečnější domácí, kteří šli do vedení po chybě stonařovské obrany. Filip Toman utekl, zasekl míč a neomylně zavěsil. Ten samý hráč mohl ještě před poločasem zvýšit, ale dobrou situaci překombinoval.

Druhou půlku Luka přestala hrát a hosté skóre otočili. „Naší neukázněností jsme si to prohráli. Oni nám dali dva góly ze dvou brejků,“ poukazuje trenér Luk nad Jihlavou Zdeněk Dubec na Příhodovy trefy. „Je to škoda, ale nehráli jsme dobře, i když Stonařov také ne a je pro mě překvapení, že můžou být druzí,“ dodává.

Góly: 21. Toman – 50. a 75. Příhoda. Rozhodčí: Jirsa. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Luka n. J.: R. Toman – Čaloud, Číhal, Pokorný, Kubeš (71. Kašík) – Horáček (77. Kreigsmann), Navrátil, Bratršovský, Vařejka – Hájek (59. Čihal), F. Toman. Stonařov: Měrtl – Bláha, Kozojed, Láznička, Plave – Příhoda, Vacek, Nešpor (53. Toth), Škrdla – Šmarda, Sedláček (41. Rychlík).

Fotbalové utkání mezi TJ Jiskra Dobronín FC Žďás Žďár nad Sázavou B.
OBRAZEM: Kostelec vyhrál derby v Třešti

STAŘEC – V. BERANOV 3:6

Skvělou první půlkou hosté rozhodli o osudu utkání. Čtyři různí střelci se prosadili v rozmezí od 22. do 39. minuty, a Stařeč byla rázem v nesnázích. Domácí sice po obrátce dvěma góly trochu Velký Beranov vystrašili, ovšem když Svoboda přidal pátou trefu, bylo definitivně jasno. Stejný hráč navíc výhru pečetil i šestou brankou.

Góly: 63. Vodička, 66. a 83. Kaňka – 22. Pokorný, 31. Kovařík, 37. Pýcha, 39. Ganzwohl, 70. a 79. Svoboda. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 0:1. Velký Beranov: Procházka – Štumar, Ganzwohl, Eliáš, Pokorný – Smejkal, Pýcha (80. Trnka), Kovařík, R. Kittler – Svoboda, Wendl (84. P. Kittler).

BOHDALOV– SLAVOJ POLNÁ B 3:0

Hosté nezachytili úvodní tlak domácích a brzy inkasovali. Po gólu Pokorného se Bohdalovu hrálo lehčeji, a tak se nebylo čemu divit, že skóre navýšil. V 36. minutě proměnil pokutový kop Koukal. Ve druhém dějství mohla Polná střádat plány, jaké chtěla, ale to by se nesměl nechat zbytečně vyloučit střídající Dvorský. V závěru využil přesilovou hru Novotný.

Góly: 2. Pokorný, 36. Koukal (PK), 90. Novotný. Rozhodčí: Zadina. ŽK: 2:5. ČK: 0:1 (63. Dvorský). Diváci: 120. Poločas: 2:0. Slavoj Polná B: Skočdopole – Voráček, Šorf, Gondek, Koumar (44. Dvorský) – Mühlfeit (67. Vacek), Körber, Jirka, Tlačbaba (81. Sedmík) – Apfelthaler, Čaloud (55. Juříček).