Na jaře měl tedy svěřence Františka Distela čekat boj o holý život. „Kdybychom zůstali zdraví, je to sice jen kdyby, a kluci chodili a byli jsme kompletní, tak bychom měli na to uhrát více bodů. Věřím, že by se o to prali. Kluci byli nažhavení. Byli jsme i v Nové Včelnici na soustředění, kvalitně jsme potrénovali,“ říká kouč nováčka soutěže.

Místo nervydrásajících odvet ale přišla uklidňující zpráva a anulování celé sezony. „Z tohoto pohledu je to příjemné,“ uznává Distel, ovšem také dodává: „Ale byl bych raději, kdyby se hrálo. Není to až tak sportovní, udělalo se to u zeleného, ale musíme to přijmout.“

Momentálně na hráče netlačí. „My jsme domluvení, aby se každý udržoval v rámci svých možností. Někteří kluci pracovali v Rakousku, práci nemají, starosti jsou jiné,“ je trenér nad věcí a fotbal staví na druhou kolej. „Teď ani nemá cenu něco vymýšlet, otazníků je stále hodně. Až se to povolí, tak se začneme scházet. Uvidíme, jak to dopadne. Je ale jasné, že ta doba bude těžší a vše se vrátí o několik let zpět. Bude i záležet, jak stát pomůže a rozběhne se ekonomika,“ uzavírá František Distel.