V předminulém kole prohrála Ledeč doma s Přibyslaví, tentokrát musela smeknout opět. Na hřišti ve Stáji nedala ani gól. A protože Polná zacílila jednou přesně, díky Padrnosovi, bylo z toho překvapení.

Ale průběh prý takovému výsledku, nebo alespoň vítězství domácích napovídal. „Musím říci, že přístup týmui výkon byl ukázkový,“ pochválil Jiří Babínek všechny hráče. „Na šance to bylo tak7:3 pro nás,“ doplnil.

Jenže gól padl jediný, i proto Ledeč do posledních minut kousala. „Oni nás přikurtovali v závěru k naší šestnáctce, a i s trochou štěstí se to ubránilo,“ oddychl si asistent trenéra, který je rád, že realizačnímu týmu vyšla sázka na základní jedenáctku. „My jsme měli k dispozici sedmnáct hráčů a pořádně zamotanou hlavu, ale sestavu jsme vymysleli dobře. Skvěle hráli Petr Barák s Honzou Flekalem, kteří eliminovali sílu jejich útočníků, a ti naši tam měli naopak hodně šancí a je škoda, že David Padrnos a Ondra Částka ty sólové nájezdy neproměnili. Jejich gólman byl vynikající, pochytal toho hodně,“ hodnotí Babínek.

Fotbalisté Sapeli Polná se tak během jara dostávají do formy, a znát je to i na tabulce. S 29 body na kontě jsou už sedmí. A mohli být i výš. „Škoda toho minulého mače v Okříškách, a ten zářez v Bystřici,“ říká předseda klubu. „Je znát, že kluci potrénovali, jsou déle spolu. Pomohl i návrat Davida Padrnose,a vyšší vytížení Ondry Částky. Je to příjemné,“ dodává.

A protože kádr je celkem široký, změnám v sestavě se prý trenéři bránit nebudou. „Dali jsme teď prostor Mílovi Brabcovi, který nebyl vytěžovaný, a zhostil se toho na výbornou. Minule dostal důvěru Mezera, a ty hráče budeme dál protáčet. Měli by tam naskočit i Fišer, Smejkal,“ nastiňuje Babínek. „Chceme ty méně vytížené kluky dostat do zápřahu, takže jsme si domluvili na středu od 17.30 zápas na Bedřichově. Samozřejmě všichni nebudou moci, takže možná vyběhnou i nějaké legendy,“ doplnil jeden z koučů.