Trenér Roman Vyskočil se hodnocení sezony krátce bránil. „Z našeho pohledu snad ani není co hodnotit,“ hořce se pousmál.

Nakonec ale některé příčiny sestupu popsal: „Jednu z příčin našeho sestupu bych viděl v problému s brankáři, který jsme měli od samého začátku. Hned v prvním utkání nám chytal dorostenčík. Nebyla to jeho vina, ale v Želetavě ho domácí dost točili a tím se u nás nastartovala taková nepohoda. Potom už se to s náma táhlo celou sezonu.“

Přitom beranovský tým inkasoval nejméně branek z posledních čtyřech týmů konečné tabulky. Hráči Velkého Beranova ale dokázali skórovat jen šestatřicetkrát.

Volné přestupní období využívaly i kluby na Vysočině. Ruch panoval například v šatně fotbalistů Nového Rychnova (na snímku v jarním utkání se Štoky v bílém).
Volné přestupy skončily. V krajských soutěžích změnilo dres čtyřiatřicet hráčů

To je ýrazně nejméně ze všech oddílů ve skupině. „V průběhu celé sezony jsem se také potýkal s nedostatkem hráčů,“ pokračuje Vyskočil. „Dnešní doba je už zkrátka jiná než za mého mládí. Kluci jezdili na wellness pobyty, zábavy a jiné akce. Já se jim nedivím, na druhou stranu mě to z pohledu trenéra dost mrzí.“

Těžká situace zatím řešení nemá. „Na cokoliv ohledně budoucnosti nejsem momentálně schopen odpovědět. (Rozhovor vznikl v průběhu týdne po skončení sezony – pozn. aut.) Především asi budeme mít nedostatek hráčů. Někteří chtějí skončit, jiní odejít. Připadá mi, že se to u nás začíná bortit…,“ končí smutně Roman Vyskočil.