I. B TŘÍDA – SK. A

A. DŮL – LÍPA 11:1

Je to paradox, že výsledek je takový, když v 10. minutě hosté po gólu Vendla vedli. Jenže to byl spouštěcí signál k tomu, aby se začali předvádět i domácí střelci. Kanonádu odšpuntoval Krejčí, který v rozmezí 12. a 16. minuty zkompletoval hattrick! Tento mistrovský kousek posadil Antonínův Důl na koně, naopak hosty totálně rozhodil. Do kabin se šlo díky Vorálkovi za stavu 4:1, a čekalo se, jestli bude divácky atraktivní i druhá část.

A byla. A nejen to. Gólů padlo hned sedm, a všechny do lipské svatyně. Hattrickem za čtvrthodinu se blýskl Tichánek.

Góly: 12., 14. a 16. Krejčí, 43. Vorálek, 52. a 77. Volák, 59., 70. a 75. Tichánek, 65. Slavík, 84. Šabatka – 10. Vendl. Rozhodčí: nenadál. ŽK: 0:0. Diváci: 120. Poločas: 4:1. Antonínův Důl: Kovačík – Všohájek, Slavík, Krejčí (70. Zdarsa), Pokorný – Vorálek, Šancl, Tichánek, Kříž – Gavallér (46. Volák), Šabatka.

H. BROD C – ČERNÍČ 5:1

Domácí šli do 20. minuty do tříbrankového vedení. Nejprve Fialka poslal z rohu balon na hlavu Němce, za chvíli šla stejná akce ale z druhé strany a skončila druhým gólem. A z protiútoku zkompletoval Němec hattrick. „My jsme k zápasu přistupovali zodpovědně, protože na podzim nám soupeř ukázal svoji kvalitu,“ zavzpomínal brodský trenér Milan Meloun.

Poté už domácí hru kontrolovali. Do poločasu ještě přidal Mareš čtvrtou pojistku. Hosté ještě z brejku snížili. Po změně stran hrál Brod zodpovědně, moc se nikam netlačil. Němec pak ještě přidal svou čtvrtou branku. „Musím říct, že jsme na soupeře šli s respektem, ale herně jsme od něj čekali víc. Podle mě je náš zápas překvapením kola,“ zasmál se Meloun.

Góly: 15. 17., 20. a 81. Němec, 35. Mareš – 45. Kříž. Rozhodčí: Půlpán. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 4:1. Černíč: Novák – V. Leitkep, Deutschar, M. Leitkep, Povolný – Kříž, Janoušek, Brom, Lacina – Čermák, Doležal.

I. B TŘÍDA – SK. B

SLAVOJ POLNÁ B – RANTÍŘOV 4:1

V derby na polenské půdě se hrálo o „šest“ záchranářských bodů. Rantířov doufal, že překvapí, a to i přesto, že na něj domácí vyrukovali s několika posilami z divizního „áčka“.

Zápas začal pro Slavoj ideálně. V 6. minutě podnikl rychlý výpad, na jehož konci stál Jelínek. Gölman Böhm zřejmě nečekal střelu na přední tyčku, a bylo to 1:0 pro domácí. Ti se ale dlouho z vedení neradovali. V 13. minutě narýsoval Bartejs kolmici za obranu Polné, kam si naběhl Karel Holub, který udělal kličku Skočdopolemu a vyrovnal.

Nicméně i tak si rezervní tým Slavoje odnesl do kabin příznivější výsledek. Po diskutabilním momentu zapískal rozhodčí Fortr penaltu ve prospěch hostitelů, a Smutný vrátil svým barvám vedení. A to ještě spousta šancí nebyla využita.

Ve druhém dějství se derby lámalo už v 56. minutě. To rantířovský výběr neuhlídal opět Jelínka, který zvýšil na 3:1. Od té doby už měli domácí hru ve své moci. Důležitou výhru znamenající záchranu pak korunoval v samotném závěru J. Holub.

Góly: 6. a 56. Jelínek, 25. Smutný (PK), 83. J. Holub – 13. K. Holub. Rozhodčí: Fotr. ŽK: 1:3. Diváci: 50. Poločas 2:1. Slavoj Polná B: Skočdopole – Šimek, Jaroš, Kratochvíl (84. Šorf), Voráček, J. Holub, Šerý, Voráč, Haala, Smutný (79. Čaloud), Jelínek. Rantířov: Böhm – M. Horáček (40. Cabúk), Novotný (78. Kubů), Živný, L. Horáček – Lát, Bartejs, Lojda, Kourek (58. Maštera) – K. Holub, Kozák.

LUKA N. J. – V. BERANOV 3:1

Hosté se po derby mohli bodově dotáhnout na čtvrté Moravské Budějovice, jenže do cesty se jim postavil dobře připravený celek Luk. Gólový účet derby otevřel po půlhodině hry domácí Navrátil. Hosté měli v kabině nad čím přemýšlet, ale rozhodně neplánovali takový vstup do druhého dějství. Jejich plány narušil Toman, který po dvou minutách zvýšil na 2:0. A tentýž hráč pak sebral soupeři veškeré naděje, když po hodině hry překonal Procházku znovu – 3:0. O kosmetickou úpravu výsledku se poté postaral beranovský Ganzwohl, ale na víc se jeho tým už nezmohl.

Góly: 31. Navrátil, 47. a 60. Toman – 83. Ganzwohl. Rozhodčí: Maar. ŽK: 1:1. Diváci: 120. Poločas 1:0. Luka n. J.: Kanswohl – Kubeš, Číhal, Vařejka, Navrátil – Bratršovský, Hintnaus (46. Kreigsmann), Vomela, Toman – Kucarov (73. Poláček), Kašík (61. Pokorný). Velký Beranov: Procházka – P. Kittler, Štumar, Mátl, Ganzwohl – Pokorný, Smejkal, Eliáš (46. Křenek), Svoboda – Pýcha, Molva.

V. BÍTEŠ B – STONAŘOV 5:1

Po brance Příhody se šlo do kabin za stavu 0:1. Po změně stran však domácí celek spustil pořádnou kanonádu. Ondrák dvěma góly v rozmezí tří minut skóre otočil, poté se taktéž dvakrát gólově prosadil střídající Těšík a na konečných 5:1 upravil Pokorný.

Góly: 57. a 60. Ondrák, 68. a 81. Těšík, 88. Pokorný – 26. Příhoda. Rozhodčí: Kubeš. ŽK: 2:0. Diváci: 45. Poločas: 0:1. Stonařov: Prycl (43. Láznička) – Plavec (50. Štancl), Skála, Plass, M. Příhoda, Trendl, Lang, Bláha (68. Špaček), Šmarda, Bargl (81. Stoklásek), Vacek.