„No je pravda, že to už nějaký ten pátek je, kdy se tady hrála bétřída,“ vzpomíná trenér suveréna letošního okresního přeboru Zdeněk Kapoun, jehož tým má po jednadvaceti zápasech na kontě 55 bodů.

Naposledy hrál Batelov v kraji v sezoně 2007/2008, pak se musel poroučet do okresního přeboru, kde strávil dlouhých jedenáct let! Teď se tam ale vrátí, a podle kouče Kapouna rozhodně v I. B třídě nechce zažít krátkou epizodu.

Velká gratulace k prvnímu místu. V Kozlově jste vyhráli 3:0, ale po první půlce to na takovou jasnou partii nevypadalo.

Děkujeme. My jsme do Kozlova jeli s tím, že chceme vyhrát a využít toho, že Cejle prohrála. Ale soupeř byl dobrý a v první půlce to bylo vyrovnané. Oni měli v poslední době dobré výsledky a nebylo to jednoduché. Oba týmy měly šance. Až jak jsme dali první gól, tak už to bylo v klidu.

Stihli jste to už oslavit?

Protože jsme tam byli autama, tak sice proběhlo nějaké šampáňo, ale jen v mezích, abychom dojeli domů.

Kdy to tedy pořádně oslavíte?

My to necháváme až na poslední zápas, to uděláme velké zakončení. Zbytek sezony určitě nevypustíme. Máme tam mladé kluky, takže dostanou prostor, aby si víc zahráli. Sestava se může aspoň prostřídat.

Čekal jste, že okresní přebor ovládnete takhle brzy, už pět kol před koncem?

No to jsem nečekal. Já myslel, že Stará Říše bude mít větší ambice, ale asi jí tam přestaly hrát ty posily z Ukrajiny, a oni body ztráceli. Stejně jako Cejle. Soupeři klopýtali, my jsme to naopak dokázali i v těch zápasech, ve kterých se nám moc nedařilo, zlomit a bodovat. To rozhodlo.

Ilustrační foto.
Cejle ztratila, lídra nikdo nedožene

Tým tedy naplnil očekávání do puntíku?

Šli jsme do sezony s tím, že chceme postoupit. Několik let zpátky se nám to nedařilo, takže jsme rádi, že to teď dopadlo.

V čem je batelovská síla, která rozhodla?

Máme v týmu hráče, kteří to táhnou, ale hlavně máme výborný kolektiv. Mladé i starší zkušené kluky. Všechno to do sebe tak nějak zapadlo. Každý si odvedl to svoje.

Postup do krajské soutěže tedy využijete. Co to bude obnášet, poohlížíte se po posilách?

Už v zimě jsme se trochu posílili a i teď máme vytipovaných pár hráčů, něco už je i rozjednané. Chtěli bychom v I. B třídě hrát důstojnou roli.

Šíře kádru by vás tedy trápit neměla?

Vzpomínám si, že jednu sezonu jsme odehráli se třinácti hráči, i já musel někdy zaskočit. Teď jsme naopak na některé zápasy jezdili i v osmnácti. Máme hodně lidí, navíc některé kluky ještě na hostování, takže do nové sezony uděláme i béčko, aby si mohli zahrát všichni. V tomhle směru problém nemáme.

Ilustrační foto.
Stonařov šokoval Měřín. Po vyrovnání udeřil