Kvůli Výkopné si dokonce batelovští fotbalisté předehráli utkání ve Světlé nad Sázavou a v sobotu se tak mohli naplno věnovat zábavě.

Vše odstartoval přátelský fotbálek mezi A a B týmem Batelova. Po tradiční exhibiční remíze vyhrálo na penalty béčko. Během celého odpoledne se mohli přítomní diváci bavit bohatým doprovodným programem a dosyta ukojit i své chuťové pohárky. Organizátoři akce totiž přivezli vítězům i několik sudů piva a vouchery do řeznictví.

Na lavičce divizních fotbalistů Staré Říše (v červeném) skončil trenér Luděk Kovačík. Ten v klubu nejprve působil čtyři sezony jako hráč a poté neuvěřitelných patnáct let jako trenér. Klub během této doby dovedl z 1. A třídy až do divize.
Trenérská změna! Proti Humpolci už fotbalisty Staré Říši nepovede Luděk Kovačík

Vrcholem byl potom večerní koncert Wohnoutů. Při něm již bylo na patnáct set přítomných příjemně naladěno a na batelovském hřišti to hodně žilo. „Celý projekt Výkopná se potkal s obrovským úspěchem. Oslovili jsme přes tisíc klubů, které získaly skoro sto osmdesát tisíc hlasů. Jsme rádi, že se fotbal, a s ním i život na vesnicích, vrací a že jsme s Kopeme za fotbal u toho. Věřím, že Batelov si tento den bude dlouho pamatovat,“ těšila vydařená akce Tomáš Jakla, projektového manažera Kopeme za fotbal.

Momentky z akce naleznete v naší fotogalerii.